Liste over sentraltyske fotballmestere 1902–1933
Den listen over Central tysk fotball champions omfatter alle vinnere av Association of Central tyske ballspill klubber (VMBV) fra 1902 til 1933. Den 26. desember 1900, den ble Association of Central tysk Ball spill klubber stiftet. Den første mesterskapsrunden fant sted i 1901/02 . I august 1933 ble foreningen oppløst.
modus
Vinnerne av den regionale Gauligen ble kvalifisert til den sentral-tyske fotballfinalen, som for det meste ble spilt i knockout-systemet . Hvis det var to Gauligen da VMBV ble grunnlagt, økte antall førsteklasses ligaer til 23 innen 1914. Det sentrale tyske mesterskapet i 1915 kunne ikke spilles på grunn av første verdenskrig . De andre mesterskapene under første verdenskrig ble spilt, selv om det ikke ble spilt noe tysk fotballmesterskap. Etter at de türkiske distriktene allerede ble slått sammen under krigen, ble oppstillingsmåten endret for sesongen 1919/20. I stedet for de mange Gauligen dukket syv distriktsligaer opp som den øverste divisjonen, som inkluderte flere Gaue. Den siste runden ble deretter arrangert med de syv distriktsmestrene i en runde-robin- turnering. Denne modusen ble beholdt til 1922/23, hvoretter de mange Gauligen igjen var den høyeste divisjonen, som nådde sitt høyeste nivå med 28 i 1927/28 sesongen.
Midt-tyske mestere 1902–1933
Andre sentraltyske deltaker i det tyske fotballmesterskapet 1925–1933
Fra 1925 fikk hver forening sende to lag til det tyske mesterskapet. I motsetning til andre foreninger, nominerte ikke Association of Central German Ball Game Clubs den sentraltyske andreplassen, men spilte en ekstra turnering i 1925 og 1926, som andreplassene i hvert distrikt ble kvalifisert for. Vinneren av denne turneringen spilte deretter mot taperen av finalen i det sentrale tyske mesterskapet om andreplassen på nettet. Fra 1927 kvalifiserte den sentraltyske cupvinneren seg til det tyske mesterskapet.
konkurranse
år | Sentral-tysk kvalifiseringskamp |
Kutte tysk mesterskap |
Tyske mestere |
---|---|---|---|
1924/25 | 1. SV Jena | 16. runde | 1. FC Nürnberg |
1925/26 | SV Fortuna Leipzig 02 | Kvartfinale | SpVgg Fürth |
Cupvinnere
år | Sentral-tysk cupvinner |
Kutte tysk mesterskap |
Tyske mestere |
---|---|---|---|
1927 | Chemnitz f.Kr. | 16. runde | 1. FC Nürnberg |
1928 | Dresdner SC | 16. runde | Hamburger SV |
1929 | SC Wacker Leipzig | 16. runde | SpVgg Fürth |
1930 | VfB Leipzig | 16. runde | Hertha BSC |
1931 | SpVgg 1899 Leipzig-Lindenau | 16. runde | Hertha BSC |
1932 | Plauen SuBC | 16. runde | FC Bayern München |
1933 | Dresdner SC A | 16. runde | Fortuna Düsseldorf |
Klubbstatistikk
Rekordmestere
Sentraltyske rekordmestere er VfB Leipzig , som har vunnet tittelen elleve ganger.
samfunn | tittel | år | |
---|---|---|---|
VfB Leipzig | 11 | 1902/03, 1903/04, 1905/06, 1906/07, 1909/10, 1910/11, 1912/13, 1917/18, 1919/20, 1924/25, 1926/27 | |
Dresdner SC | Sjette | 1904/05, 1925/26, 1928/29, 1929/30, 1930/31, 1932/33 | |
SpVgg 1899 Leipzig-Lindenau | 4. plass | 1911/12, 1913/14, 1921/22, 1923/24 | |
Wacker Leipzig | 2 | 1901/02, 1907/08 | |
Hallescher FC 1896 | 2 | 1916/17, 1918/19 | |
FC Wacker Halle | 2 | 1920/21, 1927/28 | |
SC Erfurt | 1 | 1908/09 | |
FC Eintracht Leipzig | 1 | 1915/16 | |
Guts Muts Dresden | 1 | 1922/23 | |
PSV Chemnitz | 1 | 1931/32 |
Evig bord av klubber
I løpet av de 32 årene VMBV har eksistert, har totalt 128 forskjellige lag kvalifisert seg til den sentral-tyske fotballfinalen. Alle spill i de siste turneringene blir tatt med i dette evige bordet. Spill som ble kansellert og spill som ble forlatt og gjentatt senere blir ikke tatt i betraktning. Tabellen er basert på den topunktsregelen som var vanlig på det tidspunktet .
Pl. | samfunn | Deltakelse | Sp. | S. | U | N | T + | T- | Diff. | Poeng | Ø pt. | tittel |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | VfB Leipzig | 14. | 47 | 41 | 2 | 4. plass | 175 | 33 | +142 | 84:10 | 1,79 | 11 |
2. | FC Wacker Halle | 13 | 49 | 34 | 4. plass | 11 | 150 | 77 | +73 | 72:26 | 1.47 | 2 |
3. | Dresdner SC | 17. | 41 | 31 | 0 | 10 | 187 | 71 | +116 | 62:20 | 1.51 | Sjette |
4. plass | Chemnitz f.Kr. | 15. | 39 | 24 | 1 | 14. | 148 | 95 | +53 | 49:29 | 1.26 | 0 |
5. | SpVgg 1899 Leipzig-Lindenau | 8. plass | 28 | 22 | 2 | 4. plass | 98 | 28 | +70 | 46:10 | 1,64 | 4. plass |
Sjette | SV Dresdner Fotballring | Sjette | 23 | 14. | 3 | Sjette | 56 | 29 | +27 | 31:15 | 1.35 | 0 |
7. | Hallescher FC 1896 | 7. | 20. | 15. | 0 | 5 | 78 | 24 | +54 | 30:10 | 1.5 | 2 |
8. plass. | SC Erfurt | 13 | 28 | 14. | 1 | 13 | 109 | 70 | +39 | 29:27 | 1.04 | 1 |
9. | FuCC Cricket-Viktoria Magdeburg | 9 | 20. | 11 | 0 | 9 | 69 | 46 | +23 | 22:18 | 1.1 | 0 |
10. | FC Carl Zeiss Jena / 1. SV Jena |
11 | 21. | 10 | 0 | 11 | 47 | 45 | +2 | 20:22 | 0,95 | 0 |
11. | PSV Chemnitz | 3 | 11 | 9 | 0 | 2 | 72 | 24 | +48 | 18: 4 | 1,64 | 1 |
12. | SC Apolda | 4. plass | 13 | 9 | 0 | 4. plass | 37 | 40 | −3 | 18: 8 | 1.38 | 0 |
13 | FV Fortuna Magdeburg | 7. | 21. | 9 | 0 | 12. plass | 55 | 60 | −5 | 18:24 | 0,86 | 0 |
14. | Wacker Leipzig | 4. plass | 10 | 8. plass | 0 | 2 | 39 | 17. | +22 | 16: 4 | 1.6 | 2 |
15. | SV Preussen Langensalza | Sjette | 14. | 8. plass | 0 | Sjette | 50 | 30. | +20 | 16:12 | 1.14 | 0 |
16. | SV Konkordia Plauen | 7. | 23 | 7. | 1 | 15. | 39 | 62 | −23 | 15:31 | 0,65 | 0 |
17. | SC 06 Oberlind | 4. plass | 11 | 7. | 0 | 4. plass | 28 | 29 | −1 | 14: 8 | 1.27 | 0 |
18. | Naumburger SV Hohenzollern / Naumburger SV 05 |
7. | 14. | Sjette | 1 | 7. | 25 | 37 | −12 | 13:15 | 0,93 | 0 |
19. | SpVgg Erfurt | Sjette | 16 | Sjette | 1 | 9 | 35 | 39 | −4 | 13:19 | 0,81 | 0 |
20. | Plauen SuBC | 5 | 11 | Sjette | 0 | 5 | 36 | 25 | +11 | 12:10 | 1.09 | 0 |
21. | FC Wacker Gera | Sjette | 12. plass | Sjette | 0 | Sjette | 26. plass | 31 | −5 | 12:12 | 1 | 0 |
22 | VfB 07 Coburg | 2 | 10 | 5 | 1 | 4. plass | 23 | 17. | +6 | 11: 9 | 1.1 | 0 |
23 | Riesaer SV | 9 | 15. | 5 | 1 | 9 | 40 | 53 | −13 | 11:19 | 0,73 | 0 |
24. | Guts Muts Dresden | 2 | Sjette | 5 | 0 | 1 | 27 | Sjette | +21 | 10: 2 | 1.67 | 1 |
25 | Sportfreunde Halle | 2 | 7. | 5 | 0 | 2 | 31 | 17. | +14 | 10: 4 | 1,43 | 0 |
26. plass | SV Sturm Chemnitz | 3 | 11 | 4. plass | 2 | 5 | 19. | 25 | −6 | 10:12 | 0,91 | 0 |
27 | FC Germania Halberstadt | 14. | 18. | 5 | 0 | 13 | 28 | 76 | −48 | 10:26 | 0,56 | 0 |
28. | FC Eintracht Leipzig | 2 | 5 | 4. plass | 0 | 1 | 19. | 4. plass | +15 | 8: 2 | 1.6 | 1 |
29 | SV Fortuna Leipzig 02 | 1 | 5 | 4. plass | 0 | 1 | 20. | 7. | +13 | 8: 2 | 1.6 | 0 |
30. | Coburger FC | 2 | Sjette | 4. plass | 0 | 2 | 18. | 18. | ± 0 | 8: 4 | 1.33 | 0 |
31. | Borussia Hall | 3 | 7. | 4. plass | 0 | 3 | 14. | 8. plass | +6 | 8: 6 | 1.14 | 0 |
32. | Viktoria Zerbst | 4. plass | 8. plass | 4. plass | 0 | 4. plass | 27 | 26. plass | +1 | 8: 8 | 1 | 0 |
33. | SV 01 Gotha | 5 | 9 | 4. plass | 0 | 5 | 19. | 21. | −2 | 8:10 | 0,89 | 0 |
34. | Magdeburg FC Viktoria 1896 | Sjette | 10 | 4. plass | 0 | Sjette | 24 | 23 | +1 | 8:12 | 0,8 | 0 |
35. | VfL 1911 Bitterfeld | 7. | 11 | 4. plass | 0 | 7. | 23 | 26. plass | −3 | 8:14 | 0,73 | 0 |
36. | Falkensteiner BC SpVgg Falkenstein |
8. plass | 12. plass | 4. plass | 0 | 8. plass | 28 | 50 | −22 | 8:16 | 0,67 | 0 |
37. | FC Cöthen 02 / SV Cöthen 02 |
10 | 14. | 4. plass | 0 | 10 | 24 | 48 | −24 | 8:20 | 0,57 | 0 |
38. | Zwickauer SC a | Sjette | 11 | 3 | 1 | 7. | 32 | 30. | +2 | 7:15 | 0,64 | 0 |
39. | Planitzer SC | 2 | 5 | 3 | 0 | 2 | 18. | 10 | +8 | 6: 4 | 1.2 | 0 |
40. | FC Sportfreunde Leipzig | 2 | 5 | 3 | 0 | 2 | 16 | 12. plass | +4 | 6: 4 | 1.2 | 0 |
41. | FC Thuringia Weida | 2 | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 16 | −5 | 6: 4 | 1.2 | 0 |
42. | 1. Vogtland FC Plauen | 3 | Sjette | 3 | 0 | 3 | 28 | 17. | +11 | 6: 6 | 1 | 0 |
43. | SV Hall 98 | 1 | Sjette | 2 | 2 | 2 | 13 | Sjette | +7 | 6: 6 | 1 | 0 |
44. | SV 08 Steinach | 3 | Sjette | 3 | 0 | 3 | 14. | 12. plass | +2 | 6: 6 | 1 | 0 |
45. | SpVgg 1907 Meerane | 4. plass | 7. | 3 | 0 | 4. plass | 31 | 17. | +14 | 6: 8 | 0,86 | 0 |
46. | FC Hohenzollern Weißenfels / Black-Yellow Weissenfels |
4. plass | 7. | 3 | 0 | 4. plass | 12. plass | 26. plass | −14 | 6: 8 | 0,86 | 0 |
47. | Viktoria Stendal | 5 | 8. plass | 3 | 0 | 5 | 25 | 28 | −3 | 6:10 | 0,75 | 0 |
48. | Dresden SV 06 | 1 | Sjette | 1 | 3 | 2 | 10 | 13 | −3 | 5: 7 | 0,83 | 0 |
49. | VfB 03 Dresden | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 17. | 4. plass | +13 | 4: 2 | 1.33 | 0 |
50. | SV Brandenburg 01 Dresden | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | Sjette | +5 | 4: 2 | 1.33 | 0 |
51. | FC Viktoria Leipzig | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7. | 5 | +2 | 4: 2 | 1.33 | 0 |
52. | Mittweidaer FC 1899 | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | Sjette | 9 | −3 | 4: 2 | 1.33 | 0 |
53. | SuS 1898 Magdeburg | 2 | 4. plass | 2 | 0 | 2 | 13 | 4. plass | +9 | 4: 4 | 1 | 0 |
54. | VfB Glauchau | 2 | 4. plass | 2 | 0 | 2 | 13 | 12. plass | +1 | 4: 4 | 1 | 0 |
55. | Wacker Bernburg | 2 | 4. plass | 2 | 0 | 2 | 11 | 10 | +1 | 4: 4 | 1 | 0 |
56. | Magdeburger SC | 1 | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 | 10 | −5 | 4: 6 | 0,8 | 0 |
57. | Herta Wittenberge | 4. plass | Sjette | 2 | 0 | 4. plass | 11 | 25 | −14 | 4: 8 | 0,67 | 0 |
58. | Magdeburger SC Preussen f | 2 | 8. plass | 2 | 0 | Sjette | 5 | 30. | −25 | 4:12 | 0,5 | 0 |
59. | SV Wacker-Mars Nordhausen / 1. SV Wacker Nordhausen |
7. | 9 | 2 | 0 | 7. | 9 | 35 | −26 | 4:14 | 0,44 | 0 |
60. | VfB Chemnitz | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 2: 2 | 1 | 0 |
61. | Germania Mittweida | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | Sjette | 5 | +1 | 2: 2 | 1 | 0 |
62. | VfB Erfurt | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 5 | ± 0 | 2: 2 | 1 | 0 |
63. | VfL 1905 Zwickau | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 8. plass | 9 | −1 | 2: 2 | 1 | 0 |
64. | SC Wasungen | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4. plass | 7. | −3 | 2: 2 | 1 | 0 |
65. | SC Stadtilm | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 5 | −3 | 2: 2 | 1 | 0 |
66. | 1. SC Sonneberg | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 7. | −5 | 2: 2 | 1 | 0 |
67. | SV Teutonia 1901 Chemnitz | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4. plass | 10 | −6 | 2: 2 | 1 | 0 |
68. | SC 1903 Weimar | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 8. plass | 5 | +3 | 2: 4 | 0,67 | 0 |
69. | SV Wacker Gotha | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4. plass | 4. plass | ± 0 | 2: 4 | 0,67 | 0 |
70. | FC Preußen Weißenfels / TuRV 1861 Weißenfels |
3 | 4. plass | 1 | 0 | 3 | 5 | 9 | −4 | 2: 6 | 0,5 | 0 |
71. | SpVgg Zella-Mehlis 06 | 3 | 4. plass | 1 | 0 | 3 | 7. | 14. | −7 | 2: 6 | 0,5 | 0 |
72. | FC Apelles Plauen | 3 | 4. plass | 1 | 0 | 3 | Sjette | 13 | −7 | 2: 6 | 0,5 | 0 |
73. | VfL 08 Duderstadt | Sjette | 7. | 1 | 0 | Sjette | 19. | 49 | −30 | 2:12 | 0,29 | 0 |
74. | SV Budissa Bautzen | 7. | 8. plass | 1 | 0 | 7. | 11 | 61 | −50 | 2:14 | 0,25 | 0 |
75. | Zittau lidenskap for sport | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | −1 | 0: 2 | 0 | 0 |
76. | FC Preussen Suhl | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | −1 | 0: 2 | 0 | 0 |
77. | SC National Chemnitz | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | −1 | 0: 2 | 0 | 0 |
78. | VfL Neustadt / Coburg | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | −1 | 0: 2 | 0 | 0 |
79. | SC 1912 Zella c | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | −1 | 0: 2 | 0 | 0 |
80. | SpVgg 1904 Gera | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | −1 | 0: 2 | 0 | 0 |
81. | BSC 07 Sangerhausen | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | −1 | 0: 2 | 0 | 0 |
82. | BC Sportlust Dresden | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | −2 | 0: 2 | 0 | 0 |
83. | VfB Sangerhausen | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | −2 | 0: 2 | 0 | 0 |
84. | SpVgg Preussen Nordhausen | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4. plass | 7. | −3 | 0: 2 | 0 | 0 |
85. | F.Kr. 1913 Jahnsbach | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4. plass | −3 | 0: 2 | 0 | 0 |
86. | SV Union Zella-Mehlis c | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4. plass | −3 | 0: 2 | 0 | 0 |
87. | SV Frem Falkenberg | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 7. | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
88 | Saxonia Tangermünde | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | Sjette | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
89. | FC 02 Schedewitz | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
90. | 1. FC 1907 Reichenbach | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4. plass | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
91. | VfB Hohenleipisch | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4. plass | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
92. | FC 1905 Zella-Mehlis c | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4. plass | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
93. | TV Theuma | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4. plass | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
94. | TV Märker Treuen | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4. plass | −4 | 0: 2 | 0 | 0 |
95. | 1. FC Greiz | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 7. | −5 | 0: 2 | 0 | 0 |
96. | FV Wettin Plauen | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | −5 | 0: 2 | 0 | 0 |
97. | 1. FC 1907 Lauscha | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | −5 | 0: 2 | 0 | 0 |
98 | Mittweidaer f.Kr. | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | Sjette | −6 | 0: 2 | 0 | 0 |
99 | BC Olympia Grünhain | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 9 | −7 | 0: 2 | 0 | 0 |
100. | VfB Herzberg | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 9 | −7 | 0: 2 | 0 | 0 |
101. | VfB Kamenz | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7. | −7 | 0: 2 | 0 | 0 |
102. | FC Hohenzollern Helfta | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 8. plass | −8 | 0: 2 | 0 | 0 |
103. | SV Sturm Beierfeld | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 8. plass | −8 | 0: 2 | 0 | 0 |
104. | Sportfreunde Torgau | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 11 | −10 | 0: 2 | 0 | 0 |
105. | Minerva Wittenberge | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 12. plass | −11 | 0: 2 | 0 | 0 |
106. | DSC Weipert | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 12. plass | −12 | 0: 2 | 0 | 0 |
107. | VfL Schneeberg | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 14. | −13 | 0: 2 | 0 | 0 |
108. | Concordia Schneeberg | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 14. | −14 | 0: 2 | 0 | 0 |
109. | SC Koethen 09 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | Sjette | −5 | 0: 4 | 0 | 0 |
110. | Döbelner SC 02 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 9 | 16 | −7 | 0: 4 | 0 | 0 |
111. | SpVgg gulrød Meiningen | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 9 | −8 | 0: 4 | 0 | 0 |
112. | VfB Annaberg 09 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 11 | −10 | 0: 4 | 0 | 0 |
113. | Sanger Wittenberge | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 14. | −11 | 0: 4 | 0 | 0 |
114. | Saxonia Bernsbach | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 16 | −14 | 0: 4 | 0 | 0 |
115. | SC Meiningen 04 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 17. | −15 | 0: 4 | 0 | 0 |
116. | Guts Muts Dresden | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 17. | −15 | 0: 4 | 0 | 0 |
117. | Preussen Stendal / Stendaler f.Kr. |
2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 16 | −15 | 0: 4 | 0 | 0 |
118. | SV Viktoria Güsten | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 16 | −15 | 0: 4 | 0 | 0 |
119. | FC Salzwedel 09 | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | Sjette | −5 | 0: 6 | 0 | 0 |
120. | VfB Preussen Greppin 1911 | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 7. | 13 | −6 | 0: 6 | 0 | 0 |
121. | VfB 1912 Geyer | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4. plass | 20. | −16 | 0: 6 | 0 | 0 |
122. | Preussen Halberstadt | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4. plass | 24 | −20 | 0: 6 | 0 | 0 |
123. | SV 09 Staßfurt | 3 | 4. plass | 0 | 0 | 4. plass | Sjette | 14. | −8 | 0: 8 | 0 | 0 |
124. | VfB Eisleben | 4. plass | 4. plass | 0 | 0 | 4. plass | Sjette | 25 | −19 | 0: 8 | 0 | 0 |
125. | FC Preussen Biehla | 4. plass | 4. plass | 0 | 0 | 4. plass | 5 | 28 | −23 | 0: 8 | 0 | 0 |
126. | VfB 07 blokker | 4. plass | 4. plass | 0 | 0 | 4. plass | 3 | 36 | −33 | 0: 8 | 0 | 0 |
127. | FC Viktoria Lauter | 5 | 5 | 0 | 0 | 5 | Sjette | 39 | −33 | 0:10 | 0 | 0 |
128. | Zittauer f.Kr. | Sjette | Sjette | 0 | 0 | Sjette | 7. | 36 | −29 | 0:12 | 0 | 0 |
Ligastatistikk
Den sentrale tyske ballspillforeningen besto av flere Gauligen, bare mellom sesongene 1919/20 og 1922/23 var større sirkulære ligaer den øverste divisjonen.
Seire etter liga
De fleste av de sentrale tyske fotballmestrene kom fra distriktet Nordvest-Sachsen, totalt 16 ganger (pluss to fra Nordvest-Sachsen) vant en klubb fra dette området mesterskapet.
|
|
Evig tabell etter liga
Pl. | Gauliga | År | Sp. | S. | U | N | T + | T- | Diff. | Poeng | Ø pt. | tittel | første deltakelse |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nordvest-Sachsen | 26. plass | 84 | 69 | 1 | 14. | 320 | 97 | +223 | 139: 29 | 1,65 | 16 | 1902 |
2. | Saale | 21. | 70 | 52 | 0 | 18. | 252 | 112 | +140 | 104: 36 | 1.49 | 3 | 1908 |
3. | Øst-Sachsen | 26. plass | 63 | 45 | 0 | 18. | 268 | 104 | +164 | 90:36 | 1,43 | Sjette | 1902 |
4. plass | Sørvest-Sachsen / Sentral-Sachsen d | 23 | 57 | 36 | 0 | 21. | 241 | 147 | +94 | 72:42 | 1.26 | 1 | 1906 |
5. | Midtre Elbe | 23 | 49 | 26. plass | 0 | 23 | 156 | 123 | +33 | 52:46 | 1.06 | 0 | 1906 |
Sjette | Øst-Thüringen | 16 | 36 | 20. | 0 | 16 | 91 | 88 | +3 | 40:32 | 1.11 | 0 | 1910 |
7. | Sør-Thüringen | 13 | 31 | 18. | 0 | 13 | 76 | 79 | −3 | 36:26 | 1.16 | 0 | 1912 |
8. plass. | Nord-Thüringen | 16 | 32 | 16 | 0 | 16 | 112 | 80 | +32 | 32:32 | 1 | 0 | 1910 |
9. | Wartburg | 11 | 24 | 13 | 0 | 11 | 72 | 48 | +24 | 26:22 | 1.08 | 0 | 1916 |
10. | Vest-Sachsen | 16 | 30. | 12. plass | 1 | 17. | 103 | 83 | +20 | 25:35 | 0,83 | 0 | 1913 |
11. | Vogtland | 16 | 28 | 12. plass | 0 | 16 | 78 | 81 | −3 | 24:32 | 0,86 | 0 | 1908 |
12. | Saale-Elster | 14. | 25 | 10 | 1 | 14. | 42 | 72 | −30 | 21:29 | 0,84 | 0 | 1913 |
13 | Stoppe | 18. | 28 | 10 | 0 | 18. | 63 | 90 | −27 | 20:36 | 0,71 | 0 | 1910 |
14. | Osterland | 10 | 19. | 9 | 0 | 10 | 39 | 55 | −16 | 18:20 | 0,95 | 0 | 1924 |
15. | Sentral-Sachsen / Nord-Sachsen d | 11 | 17. | 5 | 1 | 11 | 49 | 69 | −20 | 11:23 | 0,65 | 0 | 1911 |
16. | Altmark | 15. | 20. | 5 | 0 | 15. | 43 | 101 | −58 | 10:30 | 0,5 | 0 | 1911 |
17. | harpiks | 17. | 21. | 5 | 0 | 16 | 32 | 100 | −68 | 10:32 | 0,48 | 0 | 1911 |
18. | Göltzschtal | 8. plass | 12. plass | 4. plass | 0 | 8. plass | 28 | 47 | −19 | 8:16 | 0,67 | 0 | 1914 |
19. | gjennom | 10 | 14. | 4. plass | 0 | 10 | 30. | 39 | −9 | 8:20 | 0,57 | 0 | 1924 |
20. | Thüringen | 5 | 7. | 3 | 0 | 4. plass | 20. | 20. | ± 0 | 6: 8 | 0,86 | 1 | 1908 |
21. | Vest-Thüringen | 12. plass | 14. | 2 | 0 | 12. plass | 16 | 58 | −42 | 4:24 | 0,29 | 0 | 1912 |
22 | Kyffhauser | 13 | 15. | 2 | 0 | 13 | 19. | 56 | −37 | 4:26 | 0,27 | 0 | 1913 |
23 | Eichsfeld | Sjette | 7. | 1 | 0 | Sjette | 19. | 49 | −30 | 2:12 | 0,29 | 0 | 1928 |
24. | Øvre Lusatia | 15. | 16 | 1 | 0 | 15. | 20. | 107 | −87 | 2:30 | 0,13 | 0 | 1912 |
25 | Mansfeld County | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 22 | −22 | 0: 4 | 0 | 0 | 1914 |
26. plass | Gymnastikk | 2 | 4. plass | 0 | 0 | 4. plass | 2 | 25 | −23 | 0: 8 | 0 | 0 | 1931 |
27 | Elbe / Bode | 5 | Sjette | 0 | 0 | Sjette | 7. | 30. | −23 | 0:12 | 0 | 0 | 1924 |
28. | Jeetze | 7. | 7. | 0 | 0 | 7. | 4. plass | 42 | −38 | 0:14 | 0 | 0 | 1924 |
29 | Øvre Malmfjell | 7. | 7. | 0 | 0 | 7. | Sjette | 47 | −41 | 0:14 | 0 | 0 | 1924 |
30. | Elbe Elster | 8. plass | 8. plass | 0 | 0 | 8. plass | 11 | 59 | −48 | 0:16 | 0 | 0 | 1914 |
31. | Malmfjellene | 11 | 11 | 0 | 0 | 11 | 11 | 100 | −89 | 0:22 | 0 | 0 | 1914 |
Pl. | Distriktsliga | År | Sp. | S. | U | N | T + | T- | Diff. | Poeng | Ø pt. | tittel |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nordvest-Sachsen | 4. plass | 20. | 15. | 3 | 2 | 56 | 12. plass | +44 | 33: 7 | 1,65 | 2 |
2. | Øst-Sachsen | 4. plass | 20. | 10 | Sjette | 4. plass | 40 | 27 | +13 | 26:14 | 1.3 | 1 |
3. | Saale | 4. plass | 18. | 8. plass | Sjette | 4. plass | 32 | 17. | +15 | 22:14 | 1.22 | 1 |
4. plass | Sentral-Sachsen | 4. plass | 15. | Sjette | 3 | Sjette | 20. | 32 | −12 | 15:15 | 1 | 0 |
5. | Thüringen | 4. plass | 18. | 5 | 3 | 10 | 31 | 39 | −8 | 13:23 | 0,72 | 0 |
Sjette | Vest-Sachsen | 4. plass | 18. | 5 | 1 | 12. plass | 31 | 48 | −17 | 11:25 | 0,61 | 0 |
7. | Elbe | 4. plass | 19. | 4. plass | 0 | 15. | 15. | 50 | −35 | 8:30 | 0,42 | 0 |
hovne opp
- Udo Luy: Resultater og tabeller i Association of Central German Ball Game Clubs 1900 - 1914. , 2015.
- Udo Luy: Resultater og tabeller i Association of Central German Ball Game Clubs 1914/15 - 1917/18. , 2016.
- Hardy Greens : Fra kronprinsen til Bundesliga . I: Encyclopedia of German League Football . teip 1 . AGON, Kassel 1996, ISBN 3-928562-85-1 .
- Hardy Grüne : Vereinlexikon (= leksikon om tysk ligafotball . Volum 7 ). 1. utgave. AGON, Kassel 2001, ISBN 3-89784-147-9 (527 sider).
- Finalebord Tyskland