Europeisk juniormesterskap i friidrett 2011
21. europeisk juniormesterskap i friidrett | |
---|---|
by | Tallinn , Estland |
Stadion | Kadrioru stadion |
deltakerland | 47 |
Deltakende idrettsutøvere | 954 |
Konkurranser | 44 |
åpning | 21. juli 2011 |
Avslutningsseremoni | 24. juli 2011 |
Åpnet av |
Det 21. junior-europeiske friidrettsmesterskapet fant sted fra 21. til 24. juli 2011 i Kadrioru stadion i den estiske hovedstaden Tallinn .
954 idrettsutøvere fra 47 land deltok, hvor Tyskland sendte det største laget med 85, etterfulgt av Frankrike med 65, Storbritannia 57, Spania 55, Italia 53 og Russland 50 - vertslandet var representert av 27 idrettsutøvere. Alle lagene hadde 678 ledsagere.
Medaljer ble delt ut i 44 konkurranser, 22 hver for menn og kvinner. Fagene var i det vesentlige de samme som i friidretts-EM i hovedklassen, men det var isolerte forskjeller. Det ble ikke løpt 10.000 meter for kvinner, men 3000 meter løp . For både menn og kvinner erstattet det å gå 10.000 meter lang lengre gatekonkurranser, og det var ingen maraton . Med unntak av spydkastet , brukte mennene lettere utstyr i kastefagene og overvant lavere hekk på 110 meter hekk. Dette gjaldt også fagene innen tikamp .
Tjenestene var konsekvent på et høyt nivå. Enestående var junior-verdensrekorden til russeren Elena Laschmanowa i 10.000 meter banegang og junior-europeisk rekord i det tyske 4-til-100 meter stafett. Det var også åtte andre mesterskapsrekorder og to nasjonale rekorder. Den mest suksessrike utøveren var den britiske sprinteren Jodie Williams med to gullmedaljer og en bronsemedalje. Den serbiske mellomdistanseløperen Amela Terzić vant to gullmedaljer. I herrekategorien oppnådde den franske sprinteren Jimmy Vicaut og den spanske langløperen Gabriel Navarro to seire. Russland ledet medaljebordet med 18 medaljer, inkludert åtte gull. Tyskland samlet til sammen fem medaljer til, men en mindre gull enn Russland. I rangeringstabellen, hvor de åtte beste utøverne i hver konkurranse er inkludert, var Tyskland på første plass med klar margin. Den eneste medaljen for vertslandet ble vunnet av Liina Laasma i spydkastet.
Resultater menn
100 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Jimmy Vicaut | FRA | 10.07 PB |
2 | Adam Gemili | GBR | 10.41 |
3 | David Bolarinwa | GBR | 10.46 |
4. plass | Dario Horvat | CRO | 10.49 |
5 | Sam Watts | GBR | 10.61 |
Sjette | André Gorba Biveti | POR | 10.62 PB |
7. | Giovanni Galbieri | ITA | 10.65 |
8. plass | Yiğitcan Hekimoglu | DØR | 10.80 |
Vind: +0,3 m / s
200 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | David Bolarinwa | GBR | 21.07 PB |
2 | Pierre Vincent | FRA | 21.22 PB |
3 | Jeffrey John | FRA | 21.24 |
4. plass | Tomasz Kluczyński | STANG | 21.52 SB |
5 | Lorenzo Angelini | ITA | 21.54 |
Sjette | Oleh Herman | UKR | 21.54 PB |
7. | Giacomo Tortu | ITA | 21.55 |
8. plass | Alberto Gavaldá | ESP | 21.76 |
Vind: −2,7 m / s
Ytterligere deltakere fra tysktalende land:
eliminert i semifinalen: Fabian Haldner (LIE), 23.32 s
400 moh
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Marcel Deák-Nagy | HUN | 45.42 NO |
2 | Nikita Uglow | RUS | 46.01 PB |
3 | Michele Tricca | ITA | 46.09 NJR |
4. plass | Marco Lorenzi | ITA | 46.42 |
5 | Lukas Schmitz | GER | 46,57 PB |
Sjette | Radel Kaschefrasow | RUS | 46,81 |
7. | Bertrán Alcaraz | ESP | 47,48 |
8. plass | Jarryd Dunn | GBR | 47,56 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
eliminert i semifinalen: Johannes Trefz (GER), 47,85 s
eliminert i den innledende: Fabian Haldner (LIE), 50,79 s
800 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Pierre-Ambroise Bosse | FRA | 1: 47,14 |
2 | Žan Rudolf | SLO | 1: 47,73 NJR |
3 | Johan Rogestedt | SVE | 1: 47,88 |
4. plass | Halit Kılıç | DØR | 1: 47,90 PB |
5 | Benjamin Herriau | FRA | 1: 49,36 |
Sjette | Miroslav Burian | CZE | 1: 50,25 |
7. | Quentin Kebron | BEL | 1: 51,26 |
8. plass | Alejandro Estévez | ESP | 1: 52,31 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
eliminert i semifinalen: Dennis Krüger (GER), 1: 51,95 min
eliminert i den innledende: Alexander Schwab (GER), DNF
1500 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Adam Cotton | GBR | 3: 43,98 |
2 | Thomas Solberg ed | HELLER IKKE | 3: 44,70 |
3 | Alexander Schwab | GER | 3: 44,82 PB |
4. plass | Marcel Fehr | GER | 3: 46,73 |
5 | Emanuel Rolim | POR | 3: 47,79 |
Sjette | Tarik Moukrime | BEL | 3: 48.10 |
7. | Yimer Getahun | ISR | 3: 48,14 SB |
8. plass | Mohad Abdikadar Sheikh Ali | ITA | 3: 49,32 |
5000 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Gabriel Navarro | ESP | 14: 07.06 PB |
2 | Bartosz Kowalczyk | STANG | 14: 07.17 PB |
3 | Jonathan Hay | GBR | 14: 07.78 |
4. plass | Rui Pinto | POR | 14: 11.67 PB |
5 | Andrei Rusakov | RUS | 14: 28.49 |
Sjette | Francois Barrer | FRA | 14: 39,83 |
7. | Jeppe Harboe | DE | 14: 54,13 |
8. plass | Sofiane Boulekouane | FRA | 14: 54.15 |
10.000 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Gabriel Navarro | ESP | 30: 02.18 SB |
2 | Emmanuel Lejeune | BEL | 31: 35.19 SB |
3 | Szymon Kulka | STANG | 31: 50.13 |
4. plass | Vitalii Moiseev | RUS | 32: 04.07 |
5 | Karim Achengli Benmouais | ESP | 32: 05.76 |
Sjette | David Vernon | GBR | 32: 13.05 |
7. | Liam Brady | IRL | 32: 37,27 |
8. plass | Abdelmjid Ed Derraz | ITA | 32: 43.01 |
10.000 m gange
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Hagen Pohle | GER | 40: 43,73 |
2 | Ihor Lyashchenko | UKR | 41: 10.43 SB |
3 | Luís Alberto Amezcua | ESP | 41: 34.13 PB |
4. plass | Oleksandr Verbytskyy | UKR | 42: 09.77 |
5 | Massimo Stano | ITA | 43: 24,52 |
Sjette | Aleksandr Ivanov | RUS | 43: 29,51 |
7. | Leonardo Dei Tos | ITA | 43: 50.31 |
8. plass | Dementiyj Cheeparev | RUS | 43: 56.34 SB |
110 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Jack Meredith | GBR | 13.50 |
2 | Andrew Pozzi | GBR | 13.57 |
3 | Rahib Mammadov | AZE | 13.78 |
4. plass | Dario de Borger | BEL | 13.79 |
5 | Jussi Kanervo | FIN | 13,82 |
Sjette | Martin Vogel | GER | 13.92 |
7. | Cherif Banda | FRA | 14.28 |
Koen Smet | NED | DNS |
Hekkhøyde: 99 cm; Vind: −0,9 m / s
eliminert i semifinalen: Leroy Balschuweit (GER), 14,22 s; Dominik Siedlaczek (AUT), 14.32 (PB)
eliminert i det innledende løpet: Gregor Traber (GER), falsk start
400 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Varg King's Mark | GER | 49,70 CR PB |
2 | Stef Vanhaeren | BEL | 50.01 NJR |
3 | José Reynaldo Bencosme | ITA | 50.30 |
4. plass | Rasmus Mägi | EST | 50,63 NJR |
5 | Stéphane Yato | FRA | 50,75 SB |
Sjette | Thomas Barr | IRL | 51.02 |
7. | Oskari Mörö | FIN | 51.06 |
8. plass | Felix Franz | GER | 51,93 |
Eliminert i semifinalen: Max Scheible (GER), 51,69 s (PB); Thomas Kain (AUT), 53,06 s
3000 m hinder
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Ilgisar Safjulin | RUS | 8: 37.94 CR NJR |
2 | Muhammad Emin Tan | DØR | 8: 46,74 |
3 | Martin Gray | GER | 8: 48,69 PB |
4. plass | Fernando Carro | ESP | 8: 54,26 PB |
5 | Tim Stegemann | GER | 8: 54,66 PB |
Sjette | Romain Collenot-Sprietu | FRA | 8: 56,89 |
7. | Julien Detre | FRA | 9: 01.54 |
8. plass | Víctor Puyuelo | ESP | 9: 05.12 |
Eliminert i forløpet: Stephan Abisch (GER), 9: 39,71 min
4 × 100 m stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Frankrike |
Vincent Michalet Jimmy Vicaut Jeffrey John Ken Romain |
39,35 |
2 | Storbritannia |
Dannish Walker-Khan Sam Watts Adam Gemili David Bolarinwa |
39,48 |
3 | Polen |
Konrad Donczew Kamil Supiński Kamil Bijowski Tomasz Kluczyński |
40.42 |
4. plass | Litauen |
Ugnius Savickas Domantas Žalga Matas Galdikas Kostas Skrabulis |
40,97 |
5 | Italia |
Giovanni Galbieri Sebastiano Spotti Giacomo Tortu Lorenzo Angelini |
41.15 |
Sjette | Portugal |
André Gorba Biveti Diogo Antunes Andre Costa Samuel Remédios |
41,20 |
7. | Tyrkia |
Toros Pilikoglu Kaan Şencan Musa Tüzen Yiğitcan Hekimoglu |
41,57 |
8. plass | Kroatia |
Luka Rusic Sanjin Šimic Andrej Doricic Dario Horvat |
43,55 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
eliminert i oppkjøringen: Tyskland ( Moritz Riekert , Maurice Huke , Robert Hind , Patrick Kuhn ),
byttefeil
4 × 400 m stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Italia |
Michele Tricca Paolo Danesini Alberto Rontini Marco Lorenzi |
3: 06.46 NJR |
2 | Russland |
Yevgeny Chochlow Radel Kaschefrasow Denis Nesmaschnij Nikita Uglow |
3: 07.47 |
3 | Tyskland |
Varg Königsmark Lukas Schmitz Lukas Hamich Johannes Trefz |
3: 08.56 |
4. plass | Storbritannia |
George Caddick Greg Louden David Lagerberg Jarryd Dunn |
3: 08.71 |
5 | Tsjekkisk Republikk |
Martin Vinš Patrik Šorm Michal Brož Matěj Pavlíček |
3: 10.20 |
Sjette | Belgia |
Seppe Thijs Stef Vanhaeren Sébastien Lins Dylan Borlée |
3: 10,89 |
7. | Nederland |
Jesper Arts Jurgen Wielart Cliff Ellsworth Sander Pupella |
3: 12.09 NJR |
8. plass | Slovenia |
Aleš Peloz Miha Ambrožic Jan Breznikar Mitja Lindič |
3: 13.33 |
høydehopp
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Nikita Anishchenkov | RUS | 2.27 |
2 | Janick Klausen | DE | 2.25 KUN |
3 | Gianmarco Tamberi | ITA | 2,25 = PB |
4. plass | Daniil Zyplakov | RUS | 2.23 |
5 | Sæd Pozdnyakov | RUS | 2,21 = PB |
Sjette | Viktor Chernysh | UKR | 2.19 PB |
7. | Mateusz Przybylko | GER | 2.19 |
8. plass | Mihai Anastasiu | ROU | 2.16 |
Polhvelv
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Emile Denecker | FRA | 5.50 |
2 | Kévin Menaldo | FRA | 5,50 PB |
3 | Didac Salas | ESP | 5.40 |
4. plass | Panayiótis Láskaris | GRE | 5.30 |
5 | Jonas Efferoth | GER | 5.20 |
Sjette | Theo Chapelle | FRA | 5.20 SB |
7. | Carlo Paech | GER | 5.10 |
8. plass | Arnaud Art | BEL | 5.10 |
Eliminert i kvalifiseringen: Daniel Clemens (GER), NM
Lengdehopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Sergei Morgunov | RUS | 8.18 |
2 | Tomasz Jaszczuk | STANG | 8.11 NJR |
3 | Yevgeny Antonov | RUS | 7,83 |
4. plass | Kaan Sencan | DØR | 7,77 |
5 | Valentin Toboc | ROU | 7.60 |
Sjette | Daniel Dobrew | BUL | 7.56 |
7. | Andreas Trajkovski | DE | 7.50 |
8. plass | Alper Kulaksız | DØR | 7.49 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
eliminert i kvalifiseringen: Manuel Leitner (AUT), 7,23 m; Marcel Lienstädt (GER), 7,21 m; Yannick Roggatz (GER), NM
Trippelhopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Alexander Yurchenko | RUS | 16.31 |
2 | Murad Ibadullayev | AZE | 16.25 PB |
3 | Georgi Zonow | BUL | 15.90 PB |
4. plass | Dmitry Chizhikov | RUS | 15,75 PB |
5 | Vicente Docavo | ESP | 15.74 |
Sjette | Pablo Torrijos | ESP | 15.71 |
7. | Pávlos Bóftsis | GRE | 15.51 |
8. plass | Andrew Issaka | FRA | 14.97 |
Andre deltakere fra tysktalende land:
9. plass: Andreas Graber (SUI), 14,81 m
Kulestøt
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Krzysztof Brzozowski | STANG | 20.92 PB |
2 | Daniele Secci | ITA | 20.45 |
3 | Christian Jagusch | GER | 19.80 |
4. plass | Dennis Lewke | GER | 19.67 |
5 | Lukas Weißhaidinger | AUT | 19.55 |
Sjette | Frédéric Dagée | FRA | 19.53 |
7. | Luka Mustafic | CRO | 19.22 |
8. plass | Maxim Afonin | RUS | 19.10 |
Utstyrsvekt : 6 kg
eliminert i kvalifiseringen: Bodo Göder (GER), 17,75 m; Bob Bertemes (LUX), 17,42 m;
Diskuskast
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Lukas Weißhaidinger | AUT | 63.83 NJR |
2 | Danijel Furtula | MNE | 63.54 NJR |
3 | Benedict Stienen | GER | 62.33 |
4. plass | Michael Klatsias | CYP | 61.22 NJR |
5 | Marek Bárta | CZE | 60.79 NJR |
Sjette | Viktor Butenko | RUS | 58.45 |
7. | János Huszák | HUN | 58.11 |
8. plass | Philippe Grewe | GER | 57,69 |
Enhetsvekt: 1,75 kg
Andre deltagere fra tysktalende land:
10. plass: Phillip van Dijck (GER), 56,33 m
Hammerkast
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Quentin Bigot | FRA | 78.45 |
2 | Serghei Marghiev | MDA | 76.60 NJR |
3 | Elias Håkansson | SVE | 74,99 PB |
4. plass | Ilmari Lahtinen | FIN | 74,56 SB |
5 | Juho Saarikoski | FIN | 72,65 |
Sjette | Yevgeny Korotovsky | RUS | 71,81 |
7. | Tristan Schwandke | GER | 70,54 |
8. plass | Marton Cser | HUN | 68,29 |
Enhetsvekt: 6 kg
eliminert i kvalifiseringen: Nils Lindner (GER), NM
Spydkast
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Zigismunds Sirmais | LATT | 81.53 CR |
2 | Marcin Krukowski | STANG | 79.19 NJR |
3 | Pavel Mjaleschka | BLR | 76,59 |
4. plass | Rolands Štrobinders | LATT | 75,71 SB |
5 | Valery Jordan | RUS | 75.47 |
Sjette | Bernhard Seifert | GER | 75.45 |
7. | Oleksandr Nychyportchuk | UKR | 75,28 SB |
8. plass | Innlegg Išejevs | LATT | 72,53 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
12. plass: Johannes Vetter (GER), 65,87 m. Eliminert
i kvalifiseringen: Florian Jannischek (GER), 67,25 m
Tikamp
plass | atlet | land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Kevin Mayer | FRA | 8124 CR NJR |
2 | Mathias Brugger | GER | 7853 PB |
3 | Johannes Hock | GER | 7806 |
4. plass | Mark Jacobs | NED | 7725 PB |
5 | Reinis Krçgers | LATT | 7639 PB |
Sjette | Steffen Klink | GER | 7623 |
7. | Martin Roe | HELLER IKKE | 7618 PB |
8. plass | Karl Robert Saluri | EST | 7453 SB |
Ytterligere deltakere fra tyskspråklige land:
14. plass: Matthias Rebl (AUT), 6941 poeng
18. plass: Dominik Alberto (SUI), 6396 poeng
forlatt etter fire disipliner: Christian Loosli (SUI)
Resultater kvinner
100 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Jodie Williams | GBR | 11.18 CR NJR |
2 | Jamile Samuel | NED | 11.43 PB |
3 | Tatjana Pinto | GER | 11.48 SB |
4. plass | Nimet Karakuş | DØR | 11.53 SB |
5 | Mujinga Kambundji | SUI | 11.53 NJR |
Sjette | Anasztázia Nguyen | HUN | 11.55 NJR |
7. | Angelika Stępień | STANG | 11,72 PB |
8. plass | Marylyn Nwawulor | GBR | 11,73 |
Vind: +0,5 m / s
eliminert i semifinalen: Rebekka Haase (GER), 12,04 s; Loretta Miani (SUI), 12,13 s
200 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Jodie Williams | GBR | 22,94 SB |
2 | Jamile Samuel | NED | 23.31 |
3 | Jennifer Galais | FRA | 23.55 |
4. plass | Nimet Karakuş | DØR | 23.57 |
5 | Mujinga Kambundji | SUI | 23.70 SB |
Sjette | Imke Vervaet | BEL | 23.78 |
7. | Gloria Hooper | ITA | 23,95 |
8. plass | Katharina Grompe | GER | 24.01 |
Vind: -1,5 m / s eliminert i semifinalen: Loretta Miani (SUI), 24,51 s
400 moh
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Bianca Răzor | ROU | 51,96 PB |
2 | Julia Jurenja | BLR | 53.03 PB |
3 | Madiea Ghafoor | NED | 53,73 |
4. plass | Joanna Mills | IRL | 54,35 |
5 | Katie Kirk | GBR | 54,36 |
Sjette | Magdalena Gorzkowska | STANG | 54.42 |
7. | Lucy James | GBR | 55,18 |
Adelina pastor | ROU | DSQ |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
eliminert i semifinalen: Christina Zwirner (GER), 54,75 s
800 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Anastassija Tkachuk | UKR | 2: 02.73 |
2 | Rowena Cole | GBR | 2: 03.43 PB |
3 | Ajwika Malanova | RUS | 2: 03.59 PB |
4. plass | Lisa Blameble | FRA | 2: 05.77 PB |
5 | Olha Lyachowa | UKR | 2: 07.16 |
Sjette | Marta Pen | POR | 2: 08.38 |
7. | Diana Mezuliáníková | CZE | 2: 09.11 |
8. plass | Hanna Klein | GER | 2: 09.92 |
Eliminert i semifinalen: Stefanie Barmet , 2: 09.04 min. Molly Renfer , 2: 10.23 min
1500 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Amela Terzić | SRB | 4: 15.40 SB |
2 | Ciara Mageean | IRL | 4: 16,82 |
3 | Ioana Doaga | ROU | 4: 20,73 |
4. plass | Lisa Jaesert | GER | 4: 22,78 |
5 | Zenobie Vangansbeke | BEL | 4: 24,21 |
Sjette | Regina Neumeyer | GER | 4: 24,75 |
7. | Lisa Ollesch | GER | 4: 25.43 |
8. plass | Kajsa Barr | SVE | 4: 30.40 |
3000 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Amela Terzić | SRB | 9: 17.61 PB |
2 | Esma Aydemir | DØR | 9: 19.61 PB |
3 | Lisa Jaesert | GER | 9: 30,23 |
4. plass | Meri Rantanen | FIN | 9: 36,33 |
5 | Olesia Polkownikova | RUS | 9: 37.12 |
Sjette | Marlin van Hal | NED | 9: 43,53 |
7. | Milena Rmandic | SRB | 9: 43.83 SB |
8. plass | Susana Godinho | POR | 9: 56,73 |
5000 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Esma Aydemir | DØR | 16: 12.16 PB |
2 | Emelia Gorecka | GBR | 16: 13.04 |
3 | Annabel Gummow | GBR | 16: 14,62 |
4. plass | Anastasía Karakatsáni | GRE | 16: 33.97 |
5 | Meri Rantanen | FIN | 16: 35.47 |
Sjette | Monica Madalina Florea | ROU | 16: 44.38 |
7. | Nina Stocker | GER | 16: 54,76 |
8. plass | Elena Burkard | GER | 17: 08.37 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
10. plass: Priska Auf Der Maur (SUI), 17: 15,77 min
. 12. plass: Annika Frank (GER), 17: 47,38 min
10.000 m gange
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Elena Laschmanova | RUS | 42: 59.48 KUN WJR CR |
2 | Svetlana Vasileva | RUS | 44: 52.98 |
3 | Anna Ermina | RUS | 46: 69.00 PB |
4. plass | Eliška Drahotová | CZE | 49: 14,95 PB |
5 | Katarina Strmeňová | SVK | 49: 22.01 PB |
Sjette | Inès Pastorino | FRA | 49: 24.54 |
7. | Lyudmila Oljanowska | UKR | 49: 45,32 |
8. plass | Diana Kačanova | LTU | 49: 50.07 PB |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
Diskvalifisert: Charlyne Czychy (GER)
100 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Nooralotta Neziri | FIN | 13.34 |
2 | Isabelle Pedersen | HELLER IKKE | 13.37 |
3 | Ekaterina Bleskina | RUS | 13.47 PB |
4. plass | Petra Munkácsy | HUN | 13.78 PB |
5 | Franziska Hofmann | GER | 13.80 |
Sjette | Mathilde Raibaut | FRA | 13.83 |
7. | Audilia Da Veiga | FRA | 13,86 SB |
8. plass | Svenja Rieck | GER | 13.97 |
Vind: −1.0 m / s
Eliminert på forhånd: Yvonne Zapfel (AUT), 14.63 s
400 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Vera Rudakova | RUS | 57,24 |
2 | Aurélie Chaboudez | FRA | 57,35 PB |
3 | Maeva Contion | FRA | 58.03 PB |
4. plass | Valery Khramova | RUS | 58,18 |
5 | Abigayle Fitzpatrick | GBR | 58,49 |
Sjette | Caroline Rogiers | FRA | 58,59 PB |
7. | Bianca Baak | NED | 58,80 |
8. plass | Joanna Banach | STANG | 60.05 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
eliminert i semifinalen: Kim Carina Schmidt (GER), 59,52 s eliminert
i den innledende: Aurélie Dupasquier (SUI), 1: 03,59 min
3000 m hinder
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Gesa Felicitas Krause | GER | 9: 51.08 SB |
2 | Gulschat Faslitdinova | RUS | 9: 56.98 NJR |
3 | Elena Pănăeţ | ROU | 10: 17.37 PB |
4. plass | Justyna Jendro | STANG | 10: 33,64 |
5 | Sofie Gallein | BEL | 10: 37.41 |
Sjette | María José Pérez | ESP | 10: 38,17 |
7. | Catarina Carvalho | POR | 10: 41,52 |
8. plass | Athiná Koíni | GRE | 10: 43.00 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
9. plass: Cornelia Griesche (GER), 10: 47,61 min
11. plass: Jannika John (GER), 10: 53,16 min
eliminert i oppkjøringen: Katharina Kreundl (AUT), 11:24 am, 94 min
4 × 100 m stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Tyskland |
Alexandra Burghardt Katharina Grompe Tatjana Pinto Anna-Lena Freese |
43.42 AJR CR |
2 | Italia |
Oriana de Fazio Irene Siragusa Anna Bongiorni Gloria Hooper |
44.52 NJR |
3 | Storbritannia |
Marylyn Nwawulor Bianca Williams Jennie Batten Jodie Williams |
45.00 |
4. plass | Polen |
Ayla Kisiel Katarzyna Sokólska Angelika Stępień Zuzanna Kalinowska |
45.05 |
5 | Belgia |
Cynthia Bolingo Mbongo Camille Laus Ella De Maitre Sarah Rutjens |
45.15 |
Sjette | Ungarn |
Petra Munkácsy Fanni Schmelcz Gréta Kerekes Anasztázia Nguyen |
KUN 45,24 |
Frankrike |
Audilia Da Veiga Mathilde Raibaut Jennifer Galais Jessica Euphrasia |
DNF | |
Sveits |
Mujinga Kambundji Loretta Miani Tanja Mayer Aurélie Dupasquier |
DNF |
4 × 400 m stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Storbritannia |
Katie Kirk Lucy James Amelia Clifford Kirsten McAslan |
3: 35,29 |
2 | Polen |
Patrycja Wyciszkiewicz Małgorzata Hołub Justyna Święty Magdalena Gorzkowska |
3: 35,25 SB |
3 | Tyskland |
Sabrina Häfele Stefanie Gotzhein Kim Carina Schmidt Christina Zwirner |
3: 26,26 |
4. plass | Nederland |
Lisanne de Witte Marije Wever Anna Voskamp Madiea Ghafoor |
3: 37.44 KUN |
5 | Frankrike |
Agnès Raharolahy Louise-Anne Bertheau Maeva Contion Aurélie Chaboudez |
3: 37,57 |
Sjette | Hviterussland |
Agata Klimowitsch Halina Amjalyashchyk Iryna Andrikewitsch Julja Jurenja |
3: 38.15 |
7. | Sveits |
Simone Werner Molly Renfer Stefanie Barmet Aurélie Dupasquier |
3: 46.04 |
høydehopp
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Maria Kuchina | RUS | 1,95 = CR PB |
2 | Airinė Palšytė | LTU | 1,91 |
3 | Nadja Kampschulte | GER | 1,88 PB |
4. plass | Alessia trøst | ITA | 1,85 |
5 | Ekaterina Fedotova | RUS | 1,85 |
Sjette | Claudia García | ESP | 1,85 SB |
7. | Valeryia Bahdanovich | BLR | 1,81 |
8. plass | Nele Hollmann | GER | 1,81 |
Marija Vuković | MNE | 1,81 |
Andre deltakere fra tysktalende land:
10. plass: Melina Brenner (GER), 1,81 m
Polhvelv
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Angelica Bengtsson | SVE | 4.57 CR PB |
2 | Lilli Schnitzerling | GER | 4,20 = PB |
3 | Natalia Demidenko | RUS | 4.20 |
4. plass | Katie Byres | GBR | 4.10 |
5 | Ganna Schelech | UKR | 4.10 |
Sjette | Anjuli gutt | GER | 4.10 |
7. | Marion Fiack | FRA | 4.00 |
8. plass | Kseniya Chertkoshvili | UKR | 4.00 |
Andre deltakere fra tyskspråklige land:
10. plass: Julia Ott (GER), 3,90 m
Slått i kvalifiseringen: Gina Reuland (LUX), 4,00 m (NR); Kira Grünberg (AUT), 3,90 m (= SB)
Lengdehopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Lena Malkus | GER | 6.40 |
2 | Alina Rotaru | ROU | 6.36 |
3 | Polina Yurchenko | RUS | 6.11 |
4. plass | Krystyna Hryschutyna | UKR | 6.10 |
5 | Kaia Soosaar | EST | 5,96 |
Sjette | Michaela Nejedlová | CZE | 5,94 |
7. | Georgiana Michnea | ROU | 5,91 |
8. plass | Pinar Aday | DØR | 5,89 |
Trippelhopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Jana Borodina | RUS | 14.00 |
2 | Kristiina Mäkelä | FIN | 13.67 NJR |
3 | Hanna Alexandrowa | UKR | 13.14 |
4. plass | Andreea Maria Todereanu | ROU | 13.09 |
5 | Gabriela Petrova | BUL | 13.00 |
Sjette | Tatiana Cicanci | MDA | 12,93 |
7. | Laura Maria Dumitrascu | ROU | 12.91 |
8. plass | Weronika Gaudyn | STANG | 12.83 |
Kulestøt
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Lena Urbaniak | GER | 16.31 |
2 | Anna Wloka | STANG | 16.23 |
3 | Anna Rüh | GER | 16.01 SB |
4. plass | Natalia Troneva | RUS | 15.98 |
5 | Kristin-hodelag seiler | GER | 15.77 |
Sjette | Corinne Nugter | NED | 15.37 SB |
7. | Angelika Kalinowska | STANG | 15.12 SB |
8. plass | Valentina Mužarić | CRO | 15.05 |
Diskuskast
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Shanice Craft | GER | 58,65 SB |
2 | Anna Rüh | GER | 58.10 |
3 | Viktoria Klotschko | UKR | 54.03 |
4. plass | Sonka Kielmann | GER | 53,69 |
5 | Krisztina Váradi | HUN | 50,56 |
Sjette | Corinne Nugter | NED | 49,51 |
7. | Elçin Kaya | DØR | 47,88 |
8. plass | Kätlin Tõllasson | EST | 46,77 |
Hammerkast
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Barbara Špiler | SLO | 67.06 CR NR |
2 | Kıvılcım Kaya | DØR | KUN 66,74 |
3 | Alexia Sedykh | FRA | 65,02 NJR |
4. plass | Alena Navahrodskaya | BLR | 61,83 |
5 | Fruzsina Ferdig | HUN | 61.02 |
Sjette | Alexandra Tavernier | FRA | 60,66 |
7. | Marte Rygg Årdal | HELLER IKKE | 59,49 |
8. plass | Petronella Vinczeh | HUN | 58,73 |
Spydkast
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Liina Laasma | EST | 55.99 |
2 | Līna Mūze | LATT | 55,83 |
3 | Laura Henkel | GER | 55,37 |
4. plass | Prescilla Lecurieux | FRA | 54,93 |
5 | Marija Vučenović | SRB | 54,73 SB |
Sjette | Irena Šedivá | CZE | 53.02 |
7. | Yevgenia Anantschenko | RUS | 52,17 |
8. plass | Karolina Bołdysz | STANG | 51,33 |
Andre deltakere fra tysktalende land:
11. plass: Nathalie Meier (SUI), 49,34 m
Heptatlon
plass | atlet | land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Dafne Schippers | NED | 6153 |
2 | Sara Gambetta | GER | 6108 PB |
3 | Laura Ikauniece | LATT | 6063 NJR |
4. plass | Tilia Udelhoven | GER | 6000 PB |
5 | Christina Kiffe | GER | 5793 PB |
Sjette | Katarina Johnson-Thompson | GBR | 5787 SB |
7. | Xénia Krizsán | HUN | 5718 |
8. plass | Elodie Jakob | SUI | 5657 NJR |
Ytterligere deltakere fra tyskspråklige land:
9. plass: Tanja Mayer (SUI), 5480 poeng (PB)
10. plass: Ivona Dadic (AUT), 5455 poeng (SB)
Forkortelser
|
|
|
Medaljebord
Medaljetabell (sluttresultat etter 44 avgjørelser) | |||||
---|---|---|---|---|---|
plass | land | gull | sølv | bronse | Total |
1 | Russland | 8. plass | 4. plass | Sjette | 18. |
2 | Tyskland | 7. | 4. plass | 12. plass | 23 |
3 | Storbritannia | Sjette | 5 | 4. plass | 15. |
4. plass | Frankrike | Sjette | 3 | 4. plass | 13 |
5 | Spania | 2 | 0 | 2 | 4. plass |
Sjette | Serbia | 2 | 0 | 0 | 2 |
7. | Polen | 1 | 5 | 2 | 8. plass |
8. plass | Tyrkia | 1 | 3 | 0 | 4. plass |
9 | Italia | 1 | 2 | 3 | Sjette |
10 | Nederland | 1 | 2 | 1 | 4. plass |
11 | Romania | 1 | 1 | 2 | 4. plass |
Ukraina | 1 | 1 | 2 | 4. plass | |
13 | Latvia | 1 | 1 | 1 | 3 |
14. | Finland | 1 | 1 | 0 | 2 |
Slovenia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
16 | Sverige | 1 | 0 | 2 | 3 |
17. | Estland | 1 | 0 | 0 | 1 |
Østerrike | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Ungarn | 1 | 0 | 0 | 1 | |
20. | Belgia | 0 | 2 | 0 | 2 |
Norge | 0 | 2 | 0 | 2 | |
22 | Aserbajdsjan | 0 | 1 | 1 | 2 |
Hviterussland | 0 | 1 | 1 | 2 | |
24 | Danmark | 0 | 1 | 0 | 1 |
Irland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Litauen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Moldova | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Montenegro | 0 | 1 | 0 | 1 | |
29 | Bulgaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 44 | 44 | 44 | 132 |
weblenker
- Nettsted for den lokale organisasjonskomiteen (engelsk)
- Konkurranseresultater (engelsk)
Fotnoter
- ↑ 954 utøvere klar til å konkurrere i Tallinn ( Memento av den opprinnelige fra 14 oktober 2013 i Internet Archive ) Omtale: The arkivet koblingen ble automatisk satt inn og har ennå ikke blitt sjekket. Vennligst sjekk originalen og arkivlenken i henhold til instruksjonene, og fjern deretter denne meldingen. på european-athletics.org, 20. juli 2011, åpnet 31. august 2013