Europeisk friidrettsmesterskap innendørs 2021
36. europeisk friidrettsmesterskap innendørs | |
---|---|
Arena Toruń (2014) | |
by | Toruń , Polen |
Stadion | Arena Toruń |
deltakerland | 45+ flyktningteam |
Deltakende idrettsutøvere | 682 (312 , 370 ) |
Konkurranser | 26 |
åpning | 4. mars 2021 |
Siste dag | 7. mars 2021 |
tidslinje | |
← Innendørs-EM 2019 | Innendørs EM 2023 → |
Medaljetabell (sluttresultat etter 26 avgjørelser) | |||||
---|---|---|---|---|---|
plass | nasjon | ||||
1 | Nederland | 4. plass | 1 | 2 | 7. |
2 | Portugal | 3 | 0 | 0 | 3 |
3 | Storbritannia | 2 | 4. plass | Sjette | 12. plass |
4. plass | Belgia | 2 | 2 | 1 | 5 |
5 | Frankrike | 2 | 2 | 0 | 4. plass |
Sjette | Ukraina | 2 | 1 | 0 | 3 |
7. | Norge | 2 | 0 | 0 | 2 |
Sveits | 2 | 0 | 0 | 2 | |
9 | Polen | 1 | 5 | 4. plass | 10 |
10 | Spania | 1 | 2 | 2 | 5 |
... | |||||
16 | Tyskland | 0 | 2 | 4. plass | Sjette |
... | |||||
Total | 26 | 26 | 27 | 79 | |
Komplett medaljebord |
Det 36. europeiske friidrettsmesterskapet innendørs fant sted fra 4. til 7. mars 2021 i den polske byen Toruń . Lokalet var Toruń Arena . Kvelden 4. mars, etter åpningsseremonien, ble det avholdt en forkortet kvalifiseringsøkt i arenaen. Siden mange viktige konkurranser måtte avlyses i 2020 på grunn av COVID-19-pandemien , var alle resultatregistrene gyldige fra 1. mai 2019. Finalen i hopp- og kastdisiplinene var ikke som vanlig begrenset til tolv, men kun til maksimalt åtte personer, med unntak av damestavet, som ble holdt med ti hoppere uten kvalifisering.
På grunn av den pågående COVID-19-pandemien fikk ingen tilskuere lov til å være på stadion av sikkerhetsmessige årsaker.
Deltakere
733 idrettsutøvere (328 kvinner og 405 menn) fra 46 nasjoner og flyktningteamet (ART) ble registrert, hvorav 682 (312 kvinner og 370 menn) fra 45 nasjoner og en idrettsutøver deltok i ART.
Island hadde trukket seg. Siden islendingene Kolbeinn Hödur Gunnarsson og Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir ikke hadde nådd EM-normen for 60 meter løp, og bare fikk rett til å starte med fritak, ble det bestemt når turen skyldtes at det beste resultatet ville bli ikke å godta invitasjonen til EM.
SARS-CoV-2 infeksjoner
Noen dager etter at mesterskapet var avsluttet, ble 51 tilfeller av SARS-CoV-2- infeksjoner kjent blant de deltakende idrettsutøverne.
Etter hjemreisen hadde det vært minst syv positive tilfeller i det tyske laget, hvor testresultatene til det tyske laget før ankomst til Torun, innsjekking i Torun og før avgang fra Torun var negative.
Ni britiske, åtte nederlandske, fem franske, fire ukrainske, ett lagmedlem hver fra Polen, Østerrike og Irland og 15 italienske idrettsutøvere skal ha blitt smittet.
European Athletics Association European Athletics (EAA) kunngjorde i en omfattende uttalelse 19. mars 2021 at ifølge sin undersøkelse kan alle positive tilfeller rapportert til dags dato spores tilbake til to hoteller der de berørte lagene oppholdt seg, selv om ikke alle lagene som bodde på disse hotellene rapporterte positive tilfeller og ingen positive tilfeller ble rapportert fra tilknyttede selskaper eller personalet på arrangementet, tjenestemenn, frivillige eller gjester som bodde på de andre hotellene. EAA påpekte at det ble utarbeidet en streng medisinsk og sanitær protokoll for europeiske innendørs mesterskap i samarbeid med den lokale organisasjonskomiteen og de polske helsemyndighetene. Dette inkluderte en PCR-test før turen, en LAMP-test ved ankomst til Polen, med en bekreftende PCR-test om nødvendig på grunn av et positivt resultat, deretter en annen LAMP-test under mesterskapet fra femte dagen og til slutt en PCR-test for de fleste land til oppfyller reisekrav. Alle idrettsutøvere, pluss alle ansatte i medlemsforeningene, gjester, frivillige, tekniske leverandører og arrangementspersonell, til sammen 1.920 personer, ble testet i henhold til denne protokollen. I tillegg hadde EAA formidlet hygienebestemmelser til hvert medlemsforbund som krevde bruk av ansiktsmaske, holde avstand og vaske og desinfisere hender, inkludert behovet for øyeblikkelig isolasjon og karantene i tilfelle mistenkelige symptomer eller et positivt testresultat. , og overholdelse av disse reglene var ansvarlig for hver deltaker i arrangementet. Undersøkelsen avdekket imidlertid også at hygieneprotokollen, som også burde ha blitt overholdt i teamhotellet, ikke alltid ble respektert fullt ut, for eksempel obligatorisk bruk av masker til enhver tid, unntatt under måltider og under konkurranser, på noen hoteller. ble ikke respektert, noe som var tilfelle spesielt på kvelden på slutten av konkurransen og før mange lag reiste hjem.
Deltakende nasjoner
Totalt deltok 682 idrettsutøvere (312 kvinner og 370 menn) fra 45 nasjoner og en idrettsutøver i flyktningteamet. 733 (328 kvinner og 405 menn) fra 46 nasjoner og flyktningteamet ble registrert, rundt 100 registrerte deltakere mer enn ved innendørs-EM i Glasgow i 2019 . Det russiske laget var fortsatt ekskludert fra deltakelse på grunn av dopingproblemet der.
|
|
|
Kandidatbyer
27. april 2018 valgte Rådet for European Athletics Association (EAA) i Berlin lokalet. Søknadene fra Toruń og den nederlandske byen Apeldoorn ble avstemt . Begge byene tapte for Glasgow ved valget til det europeiske innendørs mesterskapet i friidrett i 2019 . Toruń vant mot Apeldoorn med 11: 4 stemmer. Etter det europeiske innendørs mesterskapet i Katowice i 1975 , vil mesterskapet igjen finne sted i Polen.
Resultater kvinner
60 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Ajla Del Ponte | SUI | 7,03 WL NR |
2 | Lotta Kemppinen | FIN | 7.22 |
3 | Jamile Samuel | NED | 7.22 SB |
4. plass | Orlann Ombissa-Dzangue | FRA | 7.23 |
5 | Maja Mihalinec Zidar | SLO | 7.26 |
Sjette | Carolle Zahi | FRA | 7.26 |
7. | Jennifer mandag | GER | 7.29 |
8. plass | Claudia Payton | SVE | 7.32 |
Europamester i innendørs 2019: Ewa Swoboda (7.09 s)
Eliminert i heatet, blant andre: Yasmin Kwadwo (falsk start)
400 moh
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Femke Bol | NED | 50,63 ss NO |
2 | Justyna Święty-Ersetic | STANG | 51.41 |
3 | Jodie Williams | GBR | 51,73 PB |
4. plass | Phil Healy | IRL | 51,94 PB |
5 | Lieke Klaver | NED | 52.03 |
Sjette | Andrea Miklós | ROME | 52.10 |
Europamester i innendørs 2019: Léa Sprunger (51,61 s)
Justyna Święty-Ersetic satte ny nasjonal rekord i semifinalen med 51,34 s.
Eliminert i semifinalen, blant andre: Léa Sprunger (52,64 s)
Eliminert i heatet, blant andre: Laura Müller (53.03 s), Corinna Schwab (53.06 s), Susanne Walli (53.41 s)
800 m
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Keely Hodgkinson | GBR | 2: 03.88 |
2 | Joanna Jóźwik | STANG | 2: 04.00 |
3 | Angelika Cichocka | STANG | 2: 04.15 |
4. plass | Ellie Baker | GBR | 2: 04.40 |
5 | Lore Hoffmann | SUI | 2: 04.84 |
Sjette | Isabelle Boffey | GBR | 2: 07.26 |
Europamester innendørs 2019: Shelayna Oskan-Clarke (2: 02.58 min)
Eliminert i semifinalen, blant andre: Christina Hering (2: 03,67 min), Tanja Spill (2: 04,43 min), Selina Rutz-Büchel (2: 07,47 min)
Eliminert i heatet , blant andre: Katharina Trost (2: 06,89 min), Delia Sclabas (2: 06,35 min)
1500 moh
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Elise Vanderelst | BEL | 4: 18.44 |
2 | Holly Archer | GBR | 4: 19.91 |
3 | Hanna Klein | GER | 4: 20.07 |
4. plass | Marta Perez | ESP | 4: 20,39 |
5 | Esther Guerrero | ESP | 4: 20.45 |
Sjette | Katie Snowden | GBR | 4: 21,81 |
7. | Darja Baryssewitsch | BLR | 4: 22,98 |
8. plass | Gesa Felicitas Krause | GER | 4: 24,26 |
- | Águeda Muñoz | ESP | DSQ |
Europamester innendørs 2019: Laura Muir (4: 05.92 min)
Ikke i finalen, blant andre: Caterina Granz (4: 13,53 min; 3. plass i den innledende)
3000 m
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Amy-Eloise Markovc | GBR | 8: 46.43 PB |
2 | Alice Finot | FRA | 8: 46.54 PB |
3 | Verity Ockenden | GBR | 8: 46.60 PB |
4. plass | Meraf Bahta | SVE | 8: 48,78 SB |
5 | Amelia Quirk | GBR | 8: 48,82 PB |
Sjette | Selamawit Bayoulgn | ISR | 8: 49,13 |
7. | Elena Burkard | GER | 8: 51.09 PB |
8. plass | Lucía Rodríguez | ESP | 8: 53,90 PB |
9 | Natalia Strebkova | UKR | 8: 54,18 PB |
10 | Viktória Wagner-Gyürkés | HUN | 9: 02.81 |
11 | Mariana Machado | POR | 9: 19.61 |
- | Maureen Koster | NED | DNF |
Europamester i innendørs 2019: Laura Muir (8: 30.61 min)
Alberte Kjær Pedersen satte ny nasjonal rekord med 9: 00,80 minutter.
Ikke i finalen, blant andre: Lea Meyer (9: 05,13 min; 7. plass i forløpet)
Diskvalifisert i oppkjøringen for å forlate banen: Maruša Mišmaš Zrimšek , Jip Vastenburg
60 m hekk
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Nadine Visser | NED | 7,77 WL |
2 | Cindy Sember | GBR | 7,89 |
3 | Tiffany Porter | GBR | 7,92 |
4. plass | Nooralotta Neziri | FIN | 7,93 |
5 | Pia Skrzyszowska | STANG | 7,95 |
Sjette | Luminosa Bogliolo | ITA | 7,99 |
7. | Zoë Sedney | NED | 8.00 |
8. plass | Luca Kozák | HUN | 8.01 |
Europeisk innendørs mester 2019: Nadine Visser (7.87 s)
Ditaji Kambundji satte en ny europeisk U20- årsbeste med 8,05 sekunder.
Eliminert i heatet, blant andre: Selina von Jackowski (8.36 s)
4 × 400 m stafett
plass | land | Atlet | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Nederland |
Lieke Klaver Marit Dopheide Lisanne de Witte Femke Bol |
3: 27.15 CR NR |
2 | Storbritannia |
Zoey Clark Jodie Williams Ama Pipi Jessie Knight |
3: 28.20 |
3 | Polen |
Natalia Kaczmarek Małgorzata Hołub-Kowalik Kornelia Lesiewicz Aleksandra Gaworska |
3: 29,94 |
4. plass | Italia |
Rebecca Borga Alice Mangione Eleonora Marchiando Eloisa Coiro |
3: 30.32 NO |
5 | Ukraina |
Viktorija Tkachuk Anastassija Bryshina Kateryna Klymjuk Hanna Ryschykowa |
3: 30.38 NR |
Sjette | Tyskland |
Corinna Schwab Laura Müller Brenda Cataria-Byll Ruth Sophia Spelmeyer-Preuss |
3: 31.47 |
Innendørs europeisk mester 2019: Polen (3: 28,77 min; Anna Kiełbasińska , Iga Baumgart-Witan , Małgorzata Hołub-Kowalik , Justyna Święty-Ersetic )
høydehopp
plass | Atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Yaroslav Mahuchik | UKR | 2.00 |
2 | Iryna Herashchenko | UKR | 1,98 PB |
3 | Ella Junnila | FIN | 1,96 NR |
4. plass | Julia Levchenko | UKR | 1,94 |
5 | Daniela Stanciu | ROME | 1,92 SB |
Sjette | Alessia trøst | ITA | 1,92 |
7. | Marija Vuković | MNE | 1,92 |
8. plass | Emily Borthwick | GBR | 1,85 |
Europamester i innendørs 2019: Marija Lassizkene (2,01 m)
Polhvelv
plass | Atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Angelica Moser | SUI | 4,75 PB |
2 | Tina Šutej | SLO | 4,70 SB |
3 | Holly Bradshaw | GBR | 4,65 |
Iryna Schuk | BLR | 4,65 | |
5 | Eleni-Klaoudia Polak | GRE | 4,65 |
Sjette | Wilma Murto | FIN | 4,55 SB |
7. | Jana Hladijchuk | UKR | 4.45 |
Fanny Smets | BEL | 4.45 |
Europamester i innendørs 2019: Anschelika Sidorowa (4,85 m)
Lengdehopp
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Maryna Bech-Romantschuk | UKR | 6,92 WL |
2 | Malaika Mihambo | GER | 6,88 SB |
3 | Khaddi Sagnia | SVE | 6,75 |
4. plass | Nastassja Mirontschyk-Ivanova | BLR | 6,72 |
5 | Larissa Iapichino | ITA | 6.59 |
Sjette | Laura Strati | ITA | 6.57 |
7. | Fatima Diame | ESP | 6.47 |
8. plass | Florentina Iușco | ROME | 6.38 |
Europamester i innendørs 2019: Ivana Španović (6,99 m)
Ikke i finalen, blant andre: Merle Homeier (6,50 m), Maryse Luzolo (6,48 m) (11. og 12. i kvalifiseringen)
Trippelhopp
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Patrícia Mamona | POR | 14.53 NR |
2 | Ana Peleteiro | ESP | 14.52 SB |
3 | Neele Eckhardt | GER | 14.52 PB |
4. plass | Wijaleta Skwarzowa | BLR | 14.35 |
5 | Paraskevi Papachristou | GRE | 14.31 |
Sjette | Kristiina Mäkelä | FIN | 14.23 SB |
7. | Senni saltgruver | FIN | 14.14 |
8. plass | Neja Filipič | SLO | 14.02 |
Europamester i innendørs 2019: Ana Peleteiro (14,73 m)
Ikke i finalen, blant andre: Jessie Maduka (15. plass i kvalifisering med 13,50 m)
Kulestøt
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Auriol Dongmo | POR | 19.34 |
2 | Fanny Roos | SVE | 19.29 NR |
3 | Christina Schwanitz | GER | 19.04 |
4. plass | Alyona Dubitskaya | BLR | 18.86 SB |
5 | Jessica Schilder | NED | 18.69 PB |
Sjette | Sara Gambetta | GER | 18.34 |
7. | María Belén Toimil | ESP | 18.01 |
8. plass | Markéta Červenková | CZE | 17.75 |
Europamester i innendørs 2019: Radoslawa Mawrodiewa ( 19,12 m)
María Belén Toimil satte ny nasjonal rekord i kvalifisering med 18,64 m.
Ikke i finalen, blant andre: Katharina Maisch (10. plass i kvalifiseringen med 17,93 m)
Femkamp
plass | Atlet | land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Nafissatou Thiam | BEL | 4904 WL |
2 | Noor Vidts | BEL | 4791 PB |
3 | Xénia Krizsán | HUN | 4644 PB |
4. plass | Ivona Dadic | AUT | 4587 SB |
5 | Holly Mills | GBR | 4517 |
Sjette | Rita Nemes | HUN | 4486 |
7. | Paulina Ligarska | STANG | 4484 PB |
8. plass | Celia Perron | FRA | 4310 |
9 | Adrianna Sułek | STANG | 4231 |
10 | Nadine Broersen | NED | 3556 |
Maria Vicente | ESP | DNF | |
Annik Kälin | SUI | DNF |
Europamester i innendørs 2019: Katarina Johnson-Thompson (4938 poeng)
Etter den første disiplinen måtte Annik Kälin gi opp å ligge på andreplass med ryggproblemer etter å ha rørt et hinder.
Resultater menn
60 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Marcell Jacobs | ITA | 6.47 WL NR |
2 | Kevin Kranz | GER | 6.60 |
3 | Jan Volko | SVK | 6,61 |
4. plass | Andrew Robertson | GBR | 6.63 |
5 | Carlos Nascimento | POR | 6,65 |
Sjette | Remigiusz Olszewski | STANG | 6,66 |
7. | Karl Erik Nazarov | EST | 6,67 |
8. plass | Kojo Musah | DE | 6,68 |
Europamester innendørs 2019: Ján Volko (6,60 s)
Karl Erik Nazarov satte ny nasjonal rekord i semifinalen med 6,62 sekunder.
Eliminert i semifinalen, blant andre: Michael Pohl (6,67 s), Julian Wagner (6,68 s)
Eliminert i de innledende trinnene: Pascal Mancini (6,73 s), William Reais (6,74 s), Markus Fuchs (6,77 s)
400 moh
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Óscar Husillos | ESP | 46,22 SB |
2 | Tony van Diepen | NED | 46,25 |
3 | Liemarvin Bonevacia | NED | 46.30 |
4. plass | Carl Bengtström | SVE | 46.42 |
5 | Jochem Dobber | NED | 46,82 |
Sjette | Luka Janežič | SLO | 47,22 |
Europeisk innendørs mester 2019: Karsten Warholm (45.05 s)
Slått i semifinalen, blant andre: Ricky Petrucciani (46,72 s PB og U23 nasjonal rekord), Marvin Schlegel (47,02 s)
Eliminert i heatet , blant andre: Henrik Krause (47,39 s), Charles Devantay ( 47,77 s), Filippo Moggi (47,85 s)
800 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Patryk Dobek | STANG | 1: 46,81 PB |
2 | Mateusz Borkowski | STANG | 1: 46,90 |
3 | Jamie Webb | GBR | 1: 46,95 |
4. plass | Adam Kszczot | STANG | 1: 47,23 |
5 | Amel Tuka | BIH | 1: 47,37 |
Sjette | Pierre-Ambroise Bosse | FRA | 1: 50,13 |
Europamester i innendørs 2019: Álvaro de Arriba (1: 46,83 min)
Eliminert i semifinalen, blant andre: Christoph Kessler (1: 49,46 min)
Eliminert i de innledende heatene, blant andre: Oskar Schwarzer (1: 50,09 min), Marc Reuther (1: 50,98 min)
1500 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Jakob Ingebrigtsen | HELLER IKKE | 3: 37,56 |
2 | Marcin Lewandowski | STANG | 3: 38.06 |
3 | Jesús Gómez | ESP | 3: 38,47 |
4. plass | Ignacio Fontes | ESP | 3: 39,66 |
5 | Piers Copeland | GBR | 3: 39.99 |
Sjette | Michał Rozmys | STANG | 3: 40.11 |
7. | Andrew Coscoran | IRL | 3: 40.38 |
8. plass | István Szögi | HUN | 3: 40.40 |
Europamester i innendørs 2019: Marcin Lewandowski (3: 42,85 min)
Ikke i finalen, blant andre: Karl Bebendorf (3: 41,29 min), Homiyu Tesfaye (3: 42,59 min), Marius Probst (3: 44,63 min)
De favoriserte Marcin Lewandowski og Jakob Ingebrigtsen bestemte handlingen fra start og klarte å trekke seg fra forsiden av banen etter bare 500 meter. Ingebrigtsen løp også løpet forfra de siste meterne og var den første som kom over målstreken, men ble diskvalifisert kort tid etter løpet fordi han hadde kommet inn på den indre banen. Protesten som ble innlevert av Norge mot dette ble diskutert utover natten og en beslutning ble ikke tatt før etter midnatt med det resultat at Ingebrigtsen ble presset av en annen idrettsutøver, ikke fikk noen fordel ved å krysse linjen og hendelsen påvirket ikke løpet eller resultatet har hatt. Så Ingebrigtsen mottok tross alt gullmedaljen.
3000 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Jakob Ingebrigtsen | HELLER IKKE | 7: 48.20 PB |
2 | Isaac Kimeli | BEL | 7: 49,41 |
3 | Adel Mechaal | ESP | 7: 49,47 |
4. plass | Mohamed Katir | ESP | 7: 49,72 |
5 | Narve Gilje Nordås | HELLER IKKE | 7: 50.21 PB |
Sjette | Hugo Hay | FRA | 7: 51,82 |
7. | Andrew Butchart | GBR | 7: 52.15 |
8. plass | Jimmy Gressier | FRA | 7: 52.43 |
9 | Jack Rowe | GBR | 7: 53.47 SB |
10 | Marcel Fehr | GER | 7: 54,48 |
11 | Seán Tobin | IRL | 7: 58.11 |
12. plass | Robin Hendrix | BEL | 7: 59,86 |
Europamester i innendørs 2019: Jakob Ingebrigtsen (7: 56.15 min)
Ikke i finalen, blant andre: Andreas Vojta (7: 53,07 min), Jonas Raess (7: 57,37 min)
60 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Wilhem Belocian | FRA | 7,42 ss |
2 | Andrew Pozzi | GBR | 7,43 = PB |
3 | Paolo Dal Molin | ITA | 7.56 |
4. plass | Asier Martínez | ESP | 7,60 PB |
5 | Aurel Manga | FRA | 7,63 |
Sjette | Damian Czykier | STANG | 7,63 |
7. | Koen Smet | NED | 7,73 |
8. plass | Franck Brice Koua | ITA | 7,76 |
Europamester innendørs 2019: Milan Traikovitz (7,60 s)
4 × 400 m stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Nederland |
Jochem Dobber Liemarvin Bonevacia Ramsey Angela Tony van Diepen |
3: 06.06 ss NO |
2 | Tsjekkisk Republikk |
Vít Müller Pavel Maslák Michal Desenský Patrik Šorm |
3: 06.54 |
3 | Storbritannia |
Joe Brier Owen Smith James Williams Lee Thompson |
3: 06.70 |
4. plass | Belgia |
Alexander Doom Jonathan Borlée Dylan Borlée Kevin Borlée |
3: 06.96 |
5 | Italia |
Edoardo Scotti Robert Grant Brayan Lopez Vladimir Aceti |
3: 07.37 |
Innendørs europeisk mester 2019: Belgia (3: 06.27 min; Julien Watrin , Dylan Borlée , Jonathan Borlée , Kevin Borlée )
høydehopp
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Maksim Nedassekau | BLR | 2,37 WL |
2 | Gianmarco Tamberi | ITA | 2,35 = SB |
3 | Thomas Carmoy | BEL | 2.26 |
4. plass | Tobias Potye | GER | 2.26 = PB |
5 | Adrijus Glebauskas | LTU | 2.23 |
5 | Dmytro Nikitin | UKR | 2.23 |
7. | Mateusz Przybylko | GER | 2.19 |
8. plass | Dániel Jankovics | HUN | 2.19 |
Europamester i innendørs 2019: Gianmarco Tamberi (2,32 m)
Ikke i finalen, blant andre: Jonas Wagner (2,16 m; 11. plass i kvalifiseringen)
Polhvelv
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Armand Duplantis | SVE | 6.05 CR |
2 | Valentin Lavillenie | FRA | 5,80 = PB |
3 | Piotr Lisek | STANG | 5,80 = SB |
4. plass | Oleg Zernikel | GER | 5,70 |
5 | Ersu Şaşma | DØR | 5,70 |
Sjette | Menno Vloon | NED | 5,70 |
7. | Robert Sobera | STANG | 5.50 |
- | Bo Kanda Lita Baehre | GER | NM |
Europamester i innendørs 2019: Paweł Wojciechowski (5,90 m)
Ikke i finalen, blant andre: Torben Blech (5,60 m; 9. plass i kvalifiseringen)
Etter sitt vellykkede hopp over 6,05 m hadde Armand Duplantis stangen satt i en høyde på 6,19 m, noe som ville ha vært en ny verdensrekord, men han mislyktes i tre forsøk.
Lengdehopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Miltiadis Tendoglou | GRE | 8,35 WL |
2 | Thobias Montler | SVE | 8.31 NO |
3 | Kristian genser | FIN | 8.24 NO |
4. plass | Wladyslaw Masur | UKR | 8.14 PB |
5 | Maximilian Entholzner | GER | 7,87 |
Sjette | Lazar Anic | SRB | 7,81 |
7. | Jacob Fincham-Dukes | GBR | 7,79 |
8. plass | Gabriel Bitan | ROME | 7,72 |
Europamester i innendørs 2019: Miltiadis Tendoglou (8.38 m)
Trippelhopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Pedro Pablo Pichardo | POR | 17.30 |
2 | Alexis Copello | AZE | 17.04 SB |
3 | Max Hess | GER | 17.01 SB |
4. plass | Tobia Bocchi | ITA | 16.65 |
5 | Levon Aghasjan | FATTIGE | 16.55 SB |
Sjette | Jesper Hellström | SVE | 16.45 |
7. | Dimitrios Tsiamis | GRE | 16.40 |
8. plass | Adrian Świderski | STANG | 16.36 |
Europeisk innendørs mester 2019: Nazim Babayev (17,29 m)
Kulestøt
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Tomáš Staněk | CZE | 21.62 SB |
2 | Michał Haratyk | STANG | 21.47 |
3 | Filip Mihaljevic | CRO | 21.31 |
4. plass | Francisco Belo | POR | 21.28 NO |
5 | Wictor Petersson | SVE | 20.75 |
Sjette | Armin Sinančević | SRB | 20,74 |
7. | Marcus Thomsen | HELLER IKKE | 20.28 |
8. plass | Mesud Pezer | BIH | 19.77 |
Europamester innendørs 2019: Michał Haratyk (21,65 m)
Heptatlon
plass | atlet | land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Kevin Mayer | FRA | 6392 WL |
2 | Jorge Ureña | ESP | 6158 |
3 | Paweł Wiesiołek | STANG | 6133 PB |
4. plass | Rik Taam | NED | 6111 PB |
5 | Risto Lillimets | EST | 6055 |
Sjette | Andreas Bechmann | GER | 5995 |
7. | Dario Dester | ITA | 5835 |
8. plass | Darko Pešić | MNE | 5824 |
Europamester i innendørs 2019: Jorge Ureña (6218 poeng)
weblenker
- offesiell nettside
- European Athletics Federation nettsted
- DLV nominerer 50 idrettsutøvere til innendørs-EM i Polen
- DLV-teambrosjyre (pdf 16,2 MB)
- Resultatbok med tidsplan (pdf 83,7 MB)
Individuelle bevis
- ↑ Medaljestilling
- ↑ Verdens friidrett kansellerer innendørs verdensmesterskap 2020 i Nanjing , Corona-viruset, på: Leichtathletik.de, 29. januar 2020, åpnet 30. januar 2020
- ↑ Oppføringsstandarder for 2021 European Athletics Indoor Championships publisert , på: european-athletics.org, fra 15. juni 2020, åpnet 11. november 2020
- ↑ Final Entries - Athletes List by event , on: european-athletics.com, from 26. februar 2021, åpnet 5. mars 2021 (pdf 888 kB)
- ↑ se under Innlegg av MF på: Sport Entries
- ↑ Þorkell Gunnar Sigurbjörnsson: Neyðast til að fórna EM vegna aðstæðna , på: ruv.is, fra 3. mars 2021, åpnet 13. mars 2021
- ↑ a b 51 koronasaker etter det europeiske innendørs friidrettsmesterskapet i Torun på sportschau.de fra 18. mars 2021
- ↑ Peter Schmitt: Positive koronatester etter innendørs europeiske mesterskap i Torun , Corona Pandemic, på: Leichtathletik.de, fra 17. mars 2021, åpnet 19. mars 2021
- ↑ a b c European Athletics statement on positive COVID-19 cases following Torun 2021 , Events & Meetings, on: european-athletics.com, fra 19. mars 2021, åpnet 21. mars 2021
- ↑ se under Innlegg av MF på: Sport Entries
- ↑ Final Entries - Athletes List by event , on: european-athletics.com, from 26. februar 2021, åpnet 5. mars 2021 (pdf 888 kB)
- ↑ Det er tid for Torun! Polsk by for å være vert for 2021 europeiske innendørs mesterskap. I: european-athletics.org. EAA , 27. april 2018, åpnet 1. september 2018 .
- ↑ Polens Toruń som vertskap for det europeiske innendørs mesterskapet i friidrett 2021. I: Radio Polen. IAR / EAA , 27. april 2018, åpnet 1. september 2018 .
- ↑ Sammendrag - 60m kvinner - runde 1
- Ne Martin Neumann: Torun Dag 4: De tyske idrettsutøverne i de innledende rundene , DLV- nettstedet fra 7. mars 2021, åpnet 7. mars 2021.
- ↑ Oversikt - 400m kvinner - semifinalene
- ↑ a b Sprunger og Petrucciani i semifinalen ut , Radio SRF 1 , 22 s Bulletin 5. mars 2021, åpnet 6. mars 2021.
- ↑ Sammendrag - 400m kvinner - runde 1
- ↑ a b c d e f Alexandra Dersch / Nicolas Walter: Torun Dag 2: De tyske idrettsutøverne i de innledende rundene , DLV- nettstedet fra 5. mars 2021, åpnet 5. mars 2021.
- ↑ Sammendrag - 800m kvinner - semifinaler
- ↑ a b c d e Martin Neumann / Nicolas Walter: Torun Dag 3: De tyske idrettsutøverne i de innledende rundene , DLV-nettstedet fra 6. mars 2021, åpnet 6. mars 2021.
- ↑ Oppsummering - 800m kvinner - runde 1
- ↑ Oppsummering - 1500m kvinner - runde 1
- ↑ Oppsummering - 3000m kvinner - runde 1
- ↑ a b c d Jan-Henner Reitze: Torun Dag 1: De tyske idrettsutøverne i de innledende rundene , DLV- nettstedet fra 4. mars 2021, åpnet 5. mars 2021.
- ↑ Sammendrag - 60m Hurdles Women - Round 1
- ↑ Resultat - Langhopp kvinner - Kvalrunde - Gruppe A
- ↑ Resultat - Trippelhopp kvinner - Kvalrunde - Gruppe A
- ↑ Resultat - Shot Put Women - Kvalrunde - Gruppe A
- ↑ Annik Kälin må gi opp på suedostschweiz.ch fra 05.03.2021, nås på 5 mars 2021.
- ↑ Sammendrag - 60 m menn - semifinaler
- ↑ Oppsummering - 60 m menn - runde 1
- ↑ Sammendrag - 400 m menn - semifinaler
- ↑ Oppsummering - 400 m menn - runde 1
- ↑ Sammendrag - 800 m menn - semifinaler
- ↑ Sammendrag - 800 m menn - runde 1
- ↑ Oppsummering - 1500 m menn - runde 1
- Olas Nicolas Walter: Torun finaledag 1: Drama om Ingebrigtsen, allsidig jubel fra Belgia og første DLV-medalje på DLV-nettstedet 5. mars 2021, åpnet 6. mars 2021.
- ↑ Oppsummering - 3000m menn - runde 1
- ↑ Resultat - Høyhopp menn - Kvalrunde - Gruppe A
- ↑ Resultat - Pole Vault Men - Kvalrunde - Gruppe A
- ↑ https://www.leichtathletik.de/news/news/detail/74575-torun-finaltag-3-dominatoren-doppelsieger-dlv-dreisprung-double "Torun final day 3: Dominators, double winners, DLV triple jump double" www.leichtathletik.de