Europeisk innendørs mesterskap i friidrett 1989
20. europeiske innendørs friidrettsmesterskap | |
---|---|
by | Haag , Nederland |
Stadion | Houtrusthallen |
åpning | 18. februar 1989 |
Siste dag | 19. februar 1989 |
tidslinje | |
← Innendørs-EM 1988 | Innendørs EM 1990 → |
Det 20. europeiske friidrettsmesterskapet innendørs fant sted fra 18. til 19. februar 1989 i Houtrusthallen i Haag . The Netherlands vert for arrangementet for andre gang siden 1973.
Menn
60 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Andreas Berger | AUT | 6.56 |
2 | Matthias Schlicht | FRG | 6.58 |
3 | Michael Rosswess | GBR | 6.59 |
4. plass | Pierfrancesco Pavoni | ITA | 6,62 |
5 | Ronald Desruelles | BEL | 6,66 |
Sjette | Antonio Ullo | ITA | 6,68 |
7. | Vitali Sawin | URS | 6,68 |
8. plass | Anri Grigorov | BUL | 6,69 |
Finale 18. februar
200 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Ade Mafe | GBR | 20.92 |
2 | John Regis | GBR | 21.00 |
3 | Bruno Marie-Rose | FRA | 21.14 |
4. plass | Andreas Berger | AUT | 21.33 |
5 | Sandro Floris | ITA | 21.41 |
Sjette | Andrzej Popa | STANG | 21.81 |
Finale 19. februar
400 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Cayetano Cornet | ESP | 46,21 |
2 | Brian Whittle | GBR | 46,49 |
3 | Klaus Just | FRG | 46,80 |
4. plass | Todd Bennett | GBR | 47,16 |
5 | Antonio Sánchez | ESP | 47.45 |
Sjette | Vito Petrella | ITA | 47,83 |
Finale 19. februar
800 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Steve Heard | GBR | 1: 48,84 |
2 | Rob Druppers | NED | 1: 48,96 |
3 | Joachim Heydgen | FRG | 1: 49,75 |
4. plass | Claude Diomar | FRA | 1: 52,37 |
Alfredo Lahuerta | ESP | DNF | |
David Sharpe | GBR | DNF |
Finale 19. februar
1500 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Hervé Phélippeau | FRA | 3: 47,42 |
2 | Han Kulker | NED | 3: 47,57 |
3 | Sergei Afanasiev | URS | 3: 47,63 |
4. plass | Manuel Pancorbo | ESP | 3: 47,64 |
5 | Hauke Fuhlbrügge | DDR | 3: 47,76 |
Sjette | Eckhardt Rüter | FRG | 3: 48,95 |
7. | Aspen Borge | ELLER | 3: 49,57 |
8. plass | Tonino Viali | ITA | 3: 51,01 |
Finale 19. februar
3000 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Dieter Baumann | FRG | 7: 50.43 |
2 | Abel Antón | ESP | 7: 51,88 |
3 | Jacky Carlier | FRA | 7: 52,23 |
4. plass | Remy Geoffroy | FRA | 7: 52,90 |
5 | Branko Zorko | YUG | 7: 54,16 |
Sjette | João Campos | POR | 7: 54,93 |
7. | Adelino Hidalgo | ESP | 7: 55,17 |
8. plass | Mario Silva | POR | 7: 55,89 |
Finale 19. februar
60 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Colin Jackson | GBR | 7.59 |
2 | Holger Pohland | DDR | 7,65 |
3 | Philippe Tourret | FRA | 7,67 |
4. plass | Jiří Hudec | TCH | 7,69 |
5 | Carlos Sala | ESP | 7,72 |
Sjette | Florian Schwarthoff | FRG | 7,72 |
7. | Tomasz Nagorka | STANG | 7,81 |
8. plass | Aleš Höffer | TCH | 7,84 |
Finale 19. februar
høydehopp
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Dietmar Mögenburg | FRG | 2.33 |
2 | Dalton Grant | GBR | 2.33 |
3 | Alexei Jemelin | URS | 2.30 |
4. plass | Ralf Sonn | FRG | 2.27 |
5 | Sorin Matei | ROU | 2.27 |
Sjette | Sergei Malchenko | URS | 2.24 |
7. | Jean Charles Gicquel | FRA | 2.24 |
8. plass | Panagiotis Kontaxakis | GRE | 2.24 |
Finale 19. februar
Dietmar Mögenburg vant bare i spranget mot Dalton Grant.
Polhvelv
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Grigory Yegorov | URS | 5,75 |
2 | Igor Potapovich | URS | 5,75 |
3 | Miroslaw Chmara | STANG | 5,70 |
4. plass | Bernhard Zintl | FRG | 5.60 |
Marian Kolasa | STANG | 5.60 | |
Sjette | István Bagyula | HUN | 5.60 |
7. | Atanas Tarew | BUL | 5,50 |
8. plass | Hermann Fehringer | AUT | 5.40 |
Finale 19. februar
Lengdehopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Emiel Mellaard | NED | 8.14 |
2 | Antonio Corgos | ESP | 8.12 |
3 | Frans Maas | NED | 8.11 |
4. plass | László Szalma | HUN | 8,06 |
5 | Dietmar Haaf | FRG | 7,96 |
Sjette | Jarmo Kärnä | FIN | 7,94 |
7. | Norbert Brige | FRA | 7.80 |
8. plass | Juha Kivi | FIN | 7,78 |
Finale 19. februar
Trippelhopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Mykola Mussiyenko | URS | 17.29 |
2 | Volker May | DDR | 17.03 |
3 | Milan Mikuláš | TCH | 16.93 |
4. plass | Serge Hélan | FRA | 16.83 |
5 | Dario Badinelli | ITA | 16.62 |
Sjette | Andrzej Grabarczyk | STANG | 16.60 |
7. | Pierre Camara | FRA | 16.52 |
8. plass | Ivan Slanař | TCH | 16.48 |
Finale 18. februar
Kulestøt
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Ulf Timmermann | DDR | 21.68 |
2 | Karsten stolthet | FRG | 20.22 |
3 | Georg Andersen | ELLER | 20.22 |
4. plass | Vyacheslav Lycho | URS | 20.16 |
5 | Karel Šula | TCH | 20.11 |
Sjette | Erik de Bruin | NED | 19.71 |
7. | Helmut Krieger | STANG | 19.51 |
8. plass | Janne Ronkainen | FIN | 19.31 |
Finale 18. februar
5000 m gange
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Mikhail Shchennikov | URS | 18: 35.60 |
2 | Roman Mrázek | TCH | 18: 40.11 |
3 | Giovanni De Benedictis | ITA | 18: 43.45 |
4. plass | Pavol Blažek | TCH | 18: 55,78 |
5 | Sándor Urbanik | HUN | 19: 50.87 |
Sjette | Jaime Barroso | ESP | 19: 56.97 |
7. | Vyacheslav Ivanenko | URS | 20: 11.32 |
8. plass | José Urbano | POR | 20: 17.12 |
Finale 19. februar
Kvinner
60 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Nelli Cooman | NED | 7.15 |
2 | Laurence Bily | FRA | 7.19 |
3 | Sisko Hanhijoki | FIN | 7.23 |
4. plass | Paula Dunn | GBR | 7.24 |
5 | Nadezhda Roschtschupkina | URS | 7.27 |
Sjette | Sabine Richter | FRG | 7.31 |
7. | Sabine Tröger | AUT | 7.35 |
8. plass | Marta Grossenbacher | SUI | 7.42 |
Finale 18. februar
200 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Marie-José Pérec | FRA | 23.21 |
2 | Regula Aebi | SUI | 23.38 |
3 | Sabine Tröger | AUT | 23.70 |
4. plass | Jennifer Stoute | GBR | 23,79 |
5 | Tatjana Papilina | URS | 23.80 |
Sjette | Sisko Hanhijoki | FIN | 24.04 |
Finale 19. februar
400 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Sally Gunnell | GBR | 52.04 |
2 | Marina Schmonina | URS | 52,36 |
3 | Anita Protti | SUI | 52,57 |
4. plass | Angela Piggford | GBR | 52,90 |
5 | Taťána Slaninová | TCH | 54,16 |
Sjette | Fabienne Ficher | FRA | 54,67 |
Finale 19. februar
800 m
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Doina Melinte | ROU | 1:59:89 |
2 | Ellen Kiessling | DDR | 2: 01.24 |
3 | Tatiana Grebenchuk | URS | 2: 01,63 |
4. plass | Maite Zúñiga | ESP | 2: 02.77 |
5 | Gabriela Lesch | FRG | 2: 03.04 |
Svetlana Kitova | URS | DNF |
Finale 19. februar
1500 moh
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Paula Ivan | ROU | 4: 07.16 |
2 | Marina Yachmenjowa | URS | 4: 07.77 |
3 | Svetlana Kitova | URS | 4: 08.36 |
4. plass | Yvonne May | DDR | 4: 09.40 |
5 | Małgorzata Rydz | STANG | 4: 09.42 |
Sjette | Laima Baikauskaitė | URS | 4: 10.49 |
7. | Karen Hutcheson | GBR | 4: 10,76 |
8. plass | Malin Ewerlöf | SVE | 4: 11.70 |
Finale 19. februar
3000 moh
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Elly van Hulst | NED | 9: 10.01 |
2 | Nicky Morris | GBR | 9: 12.37 |
3 | Maricica Puică | ROU | 9: 15.49 |
4. plass | Zita Agoston | HUN | 9: 18.93 |
Vera Michallek | FRG | DNF |
Finale 19. februar
60 m hekk
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Jordanka Donkova | BUL | 7,87 |
2 | Lyudmila Naroshilenko | URS | 7,94 |
3 | Gabi Lippe | FRG | 7,96 |
4. plass | Marjan Olijslager | NED | 8.01 |
5 | Monique Éwanjé-Épée | FRA | 8.22 |
Sjette | Gretha Tromp | NED | 8.22 |
7. | Ine Langenhuizen | NED | 8.32 |
8. plass | Sylvia Dethier | BEL | 8.36 |
Finale 19. februar
høydehopp
plass | Atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Galina Astafei | ROU | 1,96 |
2 | Hanne Haugland | ELLER | 1,96 |
3 | Maryse Éwanjé-Épée | FRA | 1,91 |
4. plass | Biljana Petrovic | YUG | 1,88 |
5 | Dimitrinka Borislavova | BUL | 1,84 |
Niki Bakogianni | GRE | 1,84 | |
7. | Sabine Bramhoff | FRG | 1,84 |
8. plass | Barbara Fiammengo | ITA | 1,84 |
Finale 18. februar
Lengdehopp
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Galina Chistjakova | URS | 6,98 |
2 | Iolanda Tschen | URS | 6,86 |
3 | Ringa Ropo-Junnila | FIN | 6,62 |
4. plass | Antonella Capriotti | ITA | 6.56 |
5 | Agata Karczmarek | STANG | 6.56 |
Sjette | Mary Berkeley | GBR | 6.33 |
7. | Tineke Hidding | NED | 6.33 |
8. plass | Marjon Wijnsma | NED | 6.30 |
Finale 18. februar
Kulestøt
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Stephanie Storp | FRG | 20.30 |
2 | Heike Hartwig | DDR | 20.03 |
3 | Iris Plotzitzka | FRG | 19.79 |
4. plass | Soňa Vašícková | TCH | 19.32 |
5 | Viktoria Horváth | HUN | 17.75 |
Sjette | Agnese Maffeis | ITA | 17.32 |
7. | Myrtle Augee | GBR | 17.17 |
8. plass | Yvonne Hanson-Nortey | GBR | 16.59 |
Finale 19. februar
3000 m gange
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Beate Anders | DDR | 12: 21.91 |
2 | Ileana Salvador | ITA | 12: 32.40 |
3 | María Reyes Sobrino | ESP | 12: 39.50 |
4. plass | Dana Vavřačová | TCH | 12: 42.00 |
5 | Olga Sánchez | ESP | 12: 43.49 |
Sjette | Andrea Alfoldi | HUN | 12: 43,62 |
7. | Anikó Szebenszky | HUN | 12: 44,37 |
8. plass | Monica Gunnarsson | SVE | 12: 54,52 |
Finale 19. februar
Medaljebord
Medaljebordfinale etter 24 avgjørelser | |||||
---|---|---|---|---|---|
plass | land | gull | sølv | bronse | Total |
1 | Sovjetunionen | 4. plass | 5 | 4. plass | 13 |
2 | Storbritannia | 4. plass | 4. plass | 1 | 9 |
3 | Tyskland | 3 | 2 | 4. plass | 9 |
4. plass | Nederland | 3 | 2 | 1 | Sjette |
5 | Romania | 3 | - | 1 | 4. plass |
Sjette | Den tyske demokratiske republikken | 2 | 4. plass | - | Sjette |
7. | Frankrike | 2 | 1 | 4. plass | 7. |
8. plass | Spania | 1 | 2 | 1 | 4. plass |
9 | Østerrike | 1 | - | 1 | 2 |
10 | Bulgaria | 1 | - | - | 1 |
11 | Italia | - | 1 | 1 | 2 |
11 | Norge | - | 1 | 1 | 2 |
11 | Sveits | - | 1 | 1 | 2 |
11 | Tsjekkoslovakia | - | 1 | 1 | 2 |
15. | Finland | - | - | 1 | 1 |
15. | Polen | - | - | 1 | 1 |
weblenker
- European Indoor Championships - Resultatdatabase på European Athletic Association nettsted
- Resultater på Maik Richters nettsted