Europeisk mesterskap i friidrett 1976
7. europeiske innendørs friidrettsmesterskap | |
---|---|
Olympiahalle West Entrance (ca. 2004) | |
by | München , FRG |
Stadion | Olympia Hall |
åpning | 21. februar 1976 |
Siste dag | 22. februar 1976 |
tidslinje | |
← Innendørs-EM 1975 | Innendørs EM 1977 → |
Det 7. europeiske innendørs friidrettsmesterskapet fant sted 21. og 22. februar 1976 i München ( Forbundsrepublikken Tyskland ). Lokalet var den olympiske hallen .
Menn
60 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Valery Borsov | URS | 6.58 |
2 | Vasilis Papageorgopoulos | GRE | 6,67 |
3 | Petar Petrov | BUL | 6,68 |
4. plass | Nikolai Kolesnikov | URS | 6.70 |
5 | Alexandr Korneljuk | URS | 6,71 |
Sjette | Zenon Nowosz | STANG | 6,79 |
Finale 21. februar
400 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Janko Bratanow | BUL | 47,79 |
2 | Hermann Koehler | FRG | 48,19 |
3 | Grzegorz Mądry | STANG | 48.46 |
4. plass | Stavros Tziortzis | GRE | 48,51 |
Finale 22. februar
800 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Ivo Van Damme | BEL | 1: 49,2 |
2 | Josef Schmid | FRG | 1: 49,8 |
3 | Milovan Savic | YUG | 1: 49,9 |
4. plass | András Zsinka | HUN | 1: 50.4 |
5 | Robert Hoofd | BEL | 1: 50,7 |
Sjette | Francis Gonzalez | FRA | 1: 50,9 |
Finale 22. februar
1500 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Paul-Heinz Wellmann | FRG | 3: 45.1 |
2 | Thomas Wessinghage | FRG | 3: 45.3 |
3 | Gheorghe Ghipu | ROU | 3: 46.1 |
4. plass | Herman Mignon | BEL | 3: 47,1 |
5 | Eberhard Helm | FRG | 3: 47,3 |
Sjette | Daniel Jańczuk | STANG | 3: 47,7 |
7. | Anatolii Mamontov | URS | 3: 47,7 |
8. plass | Glen Grant | GBR | 3: 48.4 |
Finale 22. februar
3000 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Ingo Sensburg | FRG | 8: 01,6 |
2 | Jozef Ziubrak | STANG | 8: 02.0 |
3 | Ray Smedley | GBR | 8: 02.2 |
4. plass | Fernando Cerrada | ESP | 8: 02.8 |
5 | Štefan Polák | TCH | 8: 03.2 |
Sjette | Peter Weigt | FRG | 8: 03.2 |
7. | Spilios Zacharopoulos | GRE | 8: 05.2 |
8. plass | Hans-Jürgen Orthmann | FRG | 8: 10.4 |
Finale 22. februar
60 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Viktor Myasnikov | URS | 7,78 |
2 | Berwyn Price | GBR | 7.80 |
3 | Zbigniew Jankowski | STANG | 7,92 |
4. plass | Jiří Čeřovský | TCH | 7,97 |
5 | Eduard Pereversev | URS | 8.00 |
Sjette | László Bognár | HUN | 8.02 |
Finale 22. februar
høydehopp
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Sergei Senjukov | URS | 2.22 |
2 | Jacques Aletti | FRA | 2.19 |
3 | Walter Boller | FRG | 2.19 |
4. plass | Bruno Brokken | BEL | 2.19 |
5 | Leif Roar Falkum | ELLER | 2.19 |
Sjette | Rolf Beilschmidt | DDR | 2.16 |
7. | Vladimir Kiba | URS | 2.16 |
8. plass | Jarosław Gwóźdź | STANG | 2.13 |
Finale 22. februar
Polhvelv
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Yuri Prokhorenko | URS | 5.45 |
2 | Antti Kalliomäki | FIN | 5.40 |
3 | Renato Dionisi | ITA | 5.30 |
4. plass | Günther Lohre | FRG | 5.20 |
5 | Wolfgang Mohr | FRG | 5.20 |
Sjette | François Tracanelli | FRA | 5.10 |
7. | Dimitrios Kytteas | GRE | 5.10 |
8. plass | Wiesław Szkolnicki | STANG | 5.00 |
Finale 21. februar
Lengdehopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Jacques Rousseau | FRA | 7,90 |
2 | Valery Pidluschnyj | URS | 7,79 |
3 | Joachim Busse | FRG | 7,72 |
4. plass | Roberto Veglia | ITA | 7,71 |
5 | Alexei Pereversev | URS | 7,62 |
Sjette | Alberto Albero | ITA | 7.60 |
7. | Ştefan Lăzărescu | ROU | 7,57 |
8. plass | Dumitru Iordache | ROU | 7.41 |
Finale 22. februar
Trippelhopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Viktor Saneyev | URS | 17.10 |
2 | Carol Corbu | ROU | 16.75 |
3 | Bernard Lamitié | FRA | 16.68 |
4. plass | Wolfgang Kolmsee | FRG | 16.47 |
5 | Pentti Kuukasjärvi | FIN | 16.44 |
Sjette | Pavol Sasín | TCH | 16.36 |
7. | Christian Valétudie | FRA | 16.30 |
8. plass | Andrzej søndag | STANG | 16.16 |
Finale 22. februar
Kulestøt
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Geoff Capes | GBR | 20.64 |
2 | Gerd Lochmann | DDR | 20.29 |
3 | Alexandr Baryshnikov | URS | 20.02 |
4. plass | Anatoly Yarosh | URS | 19.38 |
5 | Mikhail Kyshev | BUL | 19.22 |
Sjette | Yves Brouzet | FRA | 19.13 |
7. | Miroslav Janoušek | TCH | 18.99 |
8. plass | Nikolaj Christow | BUL | 18.58 |
Finale 22. februar
Kvinner
60 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Linda Haglund | SVE | 7.24 |
2 | Sonia Lannaman | GBR | 7.25 |
3 | Elvira Possekel | FRG | 7.28 |
4. plass | Inge Helten | FRG | 7.29 |
5 | Sylviane Telliez | FRA | 7.30 |
Sjette | Vera Anisimova | URS | 7.32 |
Finale 22. februar
400 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Rita Wilden | FRG | 52,26 |
2 | Jelica Pavličić | YUG | 52.47 |
3 | Inta Kļimoviča | URS | 52,80 |
4. plass | Lyudmila Aksyonova | URS | 53,60 |
Finale 22. februar
800 m
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Nikolina Shtereva | BUL | 2: 02.2 |
2 | Liljana Tomowa | BUL | 2: 02.6 |
3 | Gisela Klein | FRG | 2: 03.2 |
4. plass | Iwanka Bonowa | BUL | 2: 04.5 |
5 | Angelika Traugott | FRG | 2: 04.9 |
Sjette | Jozefína Čerchlanová | TCH | 2: 15.9 |
Finale 22. februar
1500 moh
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Brigitte Kraus | FRG | 4: 15.2 |
2 | Natalia Mărăşescu | ROU | 4: 15.6 |
3 | Rossiza Pechliwanowa | BUL | 4: 15.8 |
4. plass | Sonja Castelein | BEL | 4: 21.8 |
5 | Rumiana Chavdarova | BUL | 4: 21.9 |
Sjette | Cornelia Bürki | SUI | 4: 22.0 |
7. | Lyudmila Bragina | URS | 4: 23.9 |
8. plass | Wessela Jazinska | BUL | 4: 24.1 |
Finale 22. februar
60 m hekk
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Grażyna Rabsztyn | STANG | 7,96 |
2 | Natalia Lebedeva | URS | 8,08 |
3 | Bożena Nowakowska | STANG | 8.14 |
4. plass | Ursula Schalück | FRG | 8,23 |
5 | Teresa Nowak | STANG | 8.44 |
Sjette | Lyubov Kononova | URS | 8.49 |
Finale 21. februar
høydehopp
plass | Atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Rosemarie Ackermann | DDR | 1,92 |
2 | Ulrike Meyfarth | FRG | 1,89 |
3 | Milada Karbanová | TCH | 1,89 |
4. plass | Marie-Christine Debourse | FRA | 1,86 |
5 | Věra Bradáčová | TCH | 1,86 |
Sjette | Ria Ahlers | NED | 1,86 |
7. | Mária Mračnová | TCH | 1,86 |
8. plass | Rita Kirst | DDR | 1,83 |
Finale 21. februar
Lengdehopp
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Lidija Alfeyeva | URS | 6,64 |
2 | Jarmila Nygrýnová | TCH | 6.57 |
3 | Galina Gopchenko | URS | 6.48 |
4. plass | Angela Voigt | DDR | 6.32 |
5 | Maria Lambrou | GRE | 6.27 |
Sjette | Jacqueline Curtet | FRA | 6.25 |
7. | Meta-antenner | SUI | 6.22 |
8. plass | Ute Hedicke | FRG | 6.18 |
Finale 22. februar
Kulestøt
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Iwanka Christowa | BUL | 20.45 |
2 | Svetlana Krachevskaya | URS | 20.06 |
3 | Ilona Schoknecht | DDR | 19.36 |
4. plass | Elena Stoyanova | BUL | 19.20 |
5 | Tamara Bufetova | URS | 18.66 |
Sjette | Brigitte Griessing | DDR | 18.61 |
7. | Eva Wilms | FRG | 18.29 |
8. plass | Ludwika Chewińska | STANG | 18.26 |
Finale 22. februar
weblenker
- European Athletics Indoor Championships - Munich 1976 - Resultatdatabase på nettstedet til European Athletic Association
- Resultater på Maik Richters nettsted
- Resultater på Todor Krastevs nettsted