European Friidrett Innendørs mesterskap 1973
4. Europeisk mesterskap i friidrett innendørs | |
---|---|
Ahoy Arena 2007 | |
by | Rotterdam , Nederland |
Stadion | Ahoy |
åpning | 10. mars 1973 |
Siste dag | 11. mars 1973 |
tidslinje | |
← Innendørs-EM 1972 | Innendørs-EM 1974 → |
Det 4. europeiske innendørs friidrettsmesterskapet fant sted 10. og 11. mars 1973 i Rotterdam ( Nederland ). Lokalet var Ahoy .
Menn
60 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Zenon Nowosz | STANG | 6,64 |
2 | Manfred Kokot | DDR | 6,66 |
3 | Raimo Vilén | FIN | 6,71 |
4. plass | Brian Green | GBR | 6,74 |
5 | Samuel Monsels | NED | 6,81 |
Sjette | Vincenzo Guerini | ITA | 6,84 |
Final 10. mars
400 m
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Luciano Sušanj | YUG | 46.38 |
2 | Benno stopper | DDR | 47.31 |
3 | Dariusz Podobas | STANG | 47,40 |
4. plass | Gert Pollakowski | DDR | 48,28 |
Finale 11. mars
800 m
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Francis Gonzalez | FRA | 1: 49,17 |
2 | Gerhard Stolle | DDR | 1: 49,32 |
3 | Jozef Plachý | TCH | 1: 49,50 |
4. plass | Hans-Henning Ohlert | DDR | 1: 49,62 |
5 | Jože Međimurec | YUG | 1: 49,65 |
Sjette | Antonio Fernández | ESP | 1: 50,79 |
Finale 11. mars
1500 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Henryk Szordykowski | STANG | 3: 43,01 |
2 | Herman Mignon | BEL | 3: 43,16 |
3 | Klaus-Peter Justus | DDR | 3: 43,36 |
4. plass | Jürgen Hemmerling | DDR | 3: 43,59 |
5 | Mikhail Ulimov | URS | 3: 44,33 |
Sjette | Haico Scharn | NED | 3: 44,45 |
7. | Bram Wassenaar | NED | 3: 44,98 |
8. plass | Włodzimierz Staszak | STANG | 3: 45,75 |
Finale 11. mars
3000 moh
plass | atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Emiel Puttemans | BEL | 7: 44,51 |
2 | Willy Polleunis | BEL | 7: 51,86 |
3 | Pekka Päivärinta | FIN | 7: 52,97 |
4. plass | Egbert Nijstadt | NED | 7: 54,60 |
5 | Gert Eisenberg | DDR | 7: 55.09 |
Sjette | Vladimir Satonsky | URS | 7: 55.12 |
7. | Hartmut Bräuer | FRG | 8: 02.20 |
8. plass | Bronislaw Malinowski | STANG | 8: 07.08 |
Finale 11. mars
60 m hekk
plass | atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Frank Siebeck | DDR | 7,71 |
2 | Adam Galant | STANG | 7,76 |
3 | Thomas Munkelt | DDR | 7,81 |
4. plass | Mirosław Wodzyński | STANG | 7,82 |
5 | Leszek Wodzyński | STANG | 7,83 |
Sjette | Guy Drut | FRA | 9.22 |
Finale 11. mars
høydehopp
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Istvan Major | HUN | 2.20 |
2 | Jiří Palkovský | TCH | 2.20 |
3 | Vasilios Papadimitriou | GRE | 2.17 |
4. plass | Csaba Dozsa | ROU | 2.17 |
5 | Jan Dahlgren | SVE | 2.14 |
Sjette | Edgar Kirst | DDR | 2.14 |
7. | Jean Bodin | FRA | 2.14 |
8. plass | La viscari | FIN | 2.14 |
Finale 11. mars
Polhvelv
plass | atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Renato Dionisi | ITA | 5.40 |
2 | Hans-Jürgen Ziegler | FRG | 5.35 |
3 | Jean-Michel Bellot | FRA | 5.30 |
4. plass | Tadeusz Olszewski | STANG | 5.30 |
5 | Christos Papanikolaou | GRE | 5.25 |
Sjette | Patrick Abada | FRA | 5.20 |
7. | Jānis Lauris | URS | 5.20 |
8. plass | Silvio Fraquelli | ITA | 5.10 |
Final 10. mars
Lengdehopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Hans Baumgartner | FRG | 7,85 |
2 | Max Klauss | DDR | 7,83 |
3 | Grzegorz Cybulski | STANG | 7,81 |
4. plass | Jaroslav Brož | TCH | 7,69 |
5 | Phil Scott | GBR | 7.48 |
Sjette | Rafael Blanquer | ESP | 7.46 |
7. | Norbert Teipel | FRG | 7.33 |
8. plass | Milan Spasojevic | YUG | 7.27 |
Final 10. mars
Trippelhopp
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Carol Corbu | ROU | 16.80 |
2 | Michał Joachimowski | STANG | 16.75 |
3 | Mikhail Bariban | URS | 16.38 |
4. plass | André Rota | FRA | 16.21 |
5 | Kristen Fløgstad | ELLER | 16.14 |
Sjette | Mikalaj Dudkin | URS | 16.09 |
7. | Richard Kick | FRG | 16.01 |
8. plass | Bernard Lamitié | FRA | 15.96 |
Final 10. mars
Kulestøt
plass | atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Jaroslav Brabec | TCH | 20.29 |
2 | Gerd Lochmann | DDR | 20.12 |
3 | Jaromír Vlk | TCH | 19.68 |
4. plass | Rimantas Plungė | URS | 19.48 |
5 | Ricky Bruch | SVE | 19.29 |
Sjette | Waltscho Stoew | BUL | 19.29 |
7. | Geoff Capes | GBR | 19.26 |
8. plass | Ferdinand Schladen | FRG | 19.05 |
Finale 11. mars
4 x 360 meter stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Frankrike |
Lucien Sainte-Rose Patrick Salvador Francis Kerbiriou Lionel Malingre |
2: 46.00 |
2 | BR Tyskland |
Falko Geiger Karl Honz Ulrich Reich Hermann Koehler |
2: 46,42 |
Final 10. mars
4 x 720 meter stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | BR Tyskland |
Reinhold Soyka Josef Schmid Thomas Wessinghage Paul-Heinz Wellmann |
6: 21,58 |
2 | Tsjekkoslovakia |
Ivan Kováč Jozef Samborský Jozef Plachý Ján Šišovský |
6: 21.60 |
3 | Polen |
Krzysztof Linkowski Lesław Zając Czesław Jursza Henryk Sapko |
6: 26,95 |
4. plass | Nederland |
Wijnand Bladt Wim Braaksma Martin Moser Jan Reynders |
6: 29.99 |
Finale 11. mars
Kvinner
60 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Annegret Richter | FRG | 7.27 |
2 | Petra Kandarr | DDR | 7.29 |
3 | Sylviane Telliez | FRA | 7.32 |
4. plass | Irena Szewińska | STANG | 7.35 |
5 | Christiane Krause | FRG | 7.36 |
Sjette | Doris Bliss | DDR | 7.43 |
Finale 11. mars
400 m
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Verona Bernard | GBR | 53.04 |
2 | Waltraud Dietsch | DDR | 53,35 |
3 | Renate Siebach | DDR | 53,49 |
4. plass | Christel Frese | FRG | 53,78 |
Finale 11. mars
800 m
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Stefka Jordanova | BUL | 2: 02.65 |
2 | Elfi rust | DDR | 2: 02.83 |
3 | Elżbieta Skowrońska | STANG | 2: 02.90 |
4. plass | Svetla Slateva | BUL | 2: 03.59 |
5 | Maritta Politz | DDR | 2: 06.40 |
Sjette | Colette Besson | FRA | 2: 08.61 |
Finale 11. mars
1500 moh
plass | Atlet | land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Ellen Tittel | FRG | 4: 16,17 |
2 | Tonka Petrova | BUL | 4: 17.20 |
3 | Iris Claus | DDR | 4: 21.49 |
Finale 11. mars
60 m hekk
plass | Atlet | land | Tid (er) |
---|---|---|---|
1 | Annelie Ehrhardt | DDR | 8.02 |
2 | Valeria Bufanu | ROU | 8.16 |
3 | Teresa Nowak | STANG | 8,23 |
4. plass | Meta-antenner | SUI | 8.27 |
5 | Ilona Bruzsenyák | HUN | 8.32 |
Sjette | Jacqueline André | FRA | 8.48 |
Final 10. mars
høydehopp
plass | Atlet | land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Jordanka Blagoewa | BUL | 1,92 |
2 | Rita Gildemeister | DDR | 1,86 |
3 | Milada Karbanová | TCH | 1,86 |
4. plass | Rosemarie Witschas | DDR | 1,86 |
5 | Andrea Mátay | HUN | 1,84 |
Sjette | Milena Hübnerová | TCH | 1,84 |
7. | Ilona Gusenbauer | AUT | 1,84 |
8. plass | Erika Rudolf | HUN | 1,82 |
Finale 11. mars
Lengdehopp
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Diana Jorgowa | BUL | 6.45 |
2 | Jarmila Nygrýnová | TCH | 6.30 |
3 | Mirosława Sarna | STANG | 6.15 |
4. plass | Nedjalka Angelova | BUL | 6.13 |
5 | Meta-antenner | SUI | 6.08 |
Sjette | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.04 |
7. | Edda Schmiedel | FRG | 5,99 |
Final 10. mars
Kulestøt
plass | Atlet | land | Bredde (m) |
---|---|---|---|
1 | Helena Fibingerová | TCH | 19.08 |
2 | Ludwika Chewińska | STANG | 18.29 |
3 | Antonina Ivanova | URS | 18.25 |
4. plass | Iwanka Christowa | BUL | 17.92 |
5 | Elena Stoyanova | BUL | 17.77 |
Sjette | Radostina Vassekowa | BUL | 17.28 |
7. | Raissa Taranda | URS | 16.75 |
8. plass | Adília Silvério | POR | 14,74 |
Final 10. mars
4 x 180 meter stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | BR Tyskland |
Christiane Krause Annegret Dommer Inge Helten Rita Wilden |
1: 24.15 |
2 | Østerrike |
Brigitte Haest Christa Kepplinger Carmen Mähr Karoline Käfer |
1: 28,33 |
Final 10. mars
4 x 360 meter stafett
plass | land | Idrettsutøvere | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | BR Tyskland |
Dagmar Jost Erika Weinstein Annelie Wilden Gisela Ellenberger |
3: 10,85 |
2 | Frankrike |
Colette Besson Chantal Jouvhomme Chantal Leclerc Nicole Duclos |
3: 11.20 |
3 | Polen |
Danuta Manowiecka Marta Skrzypińska Krystyna Kacperczyk Danuta Piecyk |
3: 11,65 |
Finale 11. mars
weblenker
- European Indoor Championships - Resultatdatabase på European Athletic Association nettsted
- Resultater på Maik Richters nettsted
- Resultater på Todor Krastevs nettsted