2. tennis Bundesliga (kvinner) 2006
2. tennis Bundesliga (kvinner) 2006 | |
---|---|
assosiasjon | Det tyske tennisforbundet |
Første utgave | 1999 |
Klatrere |
THC i VfL Bochum 1848 BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen |
Nedrykket |
Großflottbeker THGC TC Moers- Asberg MTTC Iphitos Munich TC Hvit-Blå Würzburg |
Lag | 14. |
↑ 1. Tennis Bundesliga (kvinner) 2006 ↑ | |
2005 ◄ 2006 ► 2007 | |
↓ Regional tennisliga (kvinner) 2006 ↓ |
Den andre dametennisligaen ble arrangert for åttende gang i 2006. Det ble delt inn i 2. Bundesliga Nord og Sør, hvor syv lag kjempet hver for opprykk til toppklassen.
Kampdager og lag
Kampdager |
---|
1. kampdag: man, 1. mai 2006, 11:00 |
2. kampdag: søn, 14. mai 2006, 11:00 |
3. kampdag: søn 21. mai 2006, kl. |
4. kampdag: søndag 28. mai 2006, 11:00 |
Kampdag 5: Mandag 5. juni 2006, 11:00 |
7. kampdag: fredag 9. juni 2006, 13:00 |
8. kampdag: søndag 11. juni 2006, 11:00 |
Lag fra 2. BL Nord |
---|
Großflottbeker THGC |
Lintorfer TC 1972 |
TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz |
TC Blau-Weiss Halle |
TC Moers-Asberg |
TC WattExtra Bocholt |
THC i VfL Bochum 1848 |
Lag av 2. BL Sør |
---|
BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen |
MTTC Iphitos München |
Ettlingen skiklubb |
TC Augsburg-Siebentisch |
TC svart og hvit bous |
TC hvitblå Würzburg |
VfL Sindelfingen 1862 |
2. Tennis Bundesliga kvinner nord
Avslutningsbord
team | Møter | Poeng | Fyrstikker | setninger | Spill | |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | THC i VfL Bochum 1848 | Sjette | 12: 0 | 41:13 | 87:30 | 615: 398 |
2. | TC WattExtra Bocholt | Sjette | 10: 2 | 43:11 | 89:35 | 660: 451 |
3. | Lintorfer TC 1972 | Sjette | 8: 4 | 32:22 | 70:46 | 546: 469 |
4. plass | TC Blau-Weiss Halle | Sjette | 6: 6 | 22:32 | 47:70 | 491: 585 |
5. | TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz | Sjette | 4: 8 | 23:31 | 54:68 | 532: 551 |
Sjette | Großflottbeker THGC | Sjette | 2:10 | 15:39 | 36:80 | 415: 577 |
7. | TC Moers-Asberg | Sjette | 0:12 | 13:41 | 30:84 | 345: 573 |
Lagtropp
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Maria Geznenge |
2 | Tanja Stegkämper |
3 | Tanja Karsten |
4. plass | Marlen Mesgarzadeh |
5 | Christine Suess |
Sjette | Dr. Regina Melosch |
7. | Jessica Seck |
8. plass | Kawana Hamaura |
9 | Annkatrin Kruhl |
10 | Liten mandel |
11 | Anna Volquardsen |
12. plass | Simone Koch |
13 | Carola Bleeker |
14. | Sabine Sievers |
15. | Miriam Traumann |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Nastassja Jakimawa |
2 | Tazzjana Putschak |
3 | Michaela Paštiková |
4. plass | Dominika Nociarová |
5 | Franziska Etzel |
Sjette | Tessy van de Ven |
7. | Daniela Kalthoff |
8. plass | Kelly de Beer |
9 | Danielle Harmsen |
10 | Ines Heise |
11 | Jessica Homberg |
12. plass | Nina Bruckmann |
13 | Sina Ladage |
14. | Olga Fedoseeva |
15. | Johanna Hansen |
16 | Alexandra Diehl |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Alberta Brianti |
2 | Lenka Tvarovskova |
3 | Lydia Steinbach |
4. plass | Zuzana Zálabská |
5 | Diana Eriksson |
Sjette | Melanie Rehmann |
7. | Maike Koutstaal |
8. plass | Tatiana Krišková |
9 | Eva Melicharová |
10 | Marina Youdanov |
11 | Marketa Vanek |
12. plass | Tamara Mamedowa |
13 | Sophia Opitz |
14. | Tina Hofmann |
15. | |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Lucie Šafářová |
2 | Olga Brózda |
3 | Dessislawa Topalova |
4. plass | Celine Beermann |
5 | Christine Sperling |
Sjette | Natalie Fehse |
7. | Nadja Kusterer |
8. plass | Inga Albers |
9 | Stephanie Liebich |
10 | Linda Quade |
11 | Edita Milos |
12. plass | Katharina felt |
13 | Luise Zink |
14. | |
15. | |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Eva Pera |
2 | Olga Kalyuzhnaya |
3 | Frederica van Adrichem |
4. plass | Kim Kilsdonk |
5 | Laurette van der Knaap |
Sjette | Dorian Driessen |
7. | Claira Lablans |
8. plass | Barbara Jaspers |
9 | Laura van de Stroet |
10 | Anouk Tigu |
11 | Nienke Strijbis |
12. plass | Mireille Bink |
13 | Iris Ulenaers |
14. | Femke Strijbis |
15. | Viktoria Varga |
16 | Janina Schauerte-Lüke |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Renata Voráčová |
2 | Danica Krstajic |
3 | Silvija Talaja |
4. plass | Karolina Kosińska |
5 | Imke Küsgen |
Sjette | Amanda Hopmans |
7. | Marielle Hoogland |
8. plass | Nicole Thijssen |
9 | Michaela Rütten |
10 | Anouk Sterk |
11 | Dorien Wamelink |
12. plass | Birthe Völzke |
13 | Manuela Heumer |
14. | Barbara Hamann |
15. | |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Lucie Hradecká |
2 | Barbora Záhlavová-Strýcová |
3 | Eva Hrdinová |
4. plass | Maria Kondratyeva |
5 | Stanislava Hrozenská |
Sjette | Justine Ozga |
7. | Julia Babilon |
8. plass | Hanna Krampe |
9 | Carina fighter |
10 | Magdalena Ploch |
11 | Carolin Roßkothen |
12. plass | Sarah Schneider |
13 | |
14. | |
15. | |
16 |
Resultater
Dato tid | Hjemmelag | Besøkende team | Fyrstikker | setninger | Spill |
---|---|---|---|---|---|
Man 1. mai 11:00 | Großflottbeker THGC | TC WattExtra Bocholt | 0: 9 | 2:18 | 52: 117 |
TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz | Lintorfer TC 1972 | 3: 6 | 7:14 | 80: 103 | |
TC blå-hvit hall | TC Moers-Asberg | 5: 4 | 11: 9 | 97:89 | |
Søn 14. mai 11:00 | Lintorfer TC 1972 | THC i VfL Bochum 1848 | 3: 6 | 6:12 | 65:96 |
TC WattExtra Bocholt | TC blå-hvit hall | 7: 2 | 15: 5 | 116: 69 | |
TC Moers-Asberg | Großflottbeker THGC | 2: 7 | 4:14 | 47:94 | |
Søndag 21. mai kl.11.00 | THC i VfL Bochum 1848 | TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz | 8: 1 | 17: 3 | 116: 66 |
TC WattExtra Bocholt | TC Moers-Asberg | 9: 0 | 18: 2 | 115: 53 | |
TC blå-hvit hall | Lintorfer TC 1972 | 1: 8 | 2:16 | 57: 103 | |
Søn 28. mai 11:00 | THC i VfL Bochum 1848 | TC blå-hvit hall | 8: 1 | 16: 3 | 110: 65 |
Lintorfer TC 1972 | TC WattExtra Bocholt | 1: 8 | 5:16 | 78: 114 | |
TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz | Großflottbeker THGC | 7: 2 | 15: 6 | 111: 80 | |
Man 5. juni 11:00 | Großflottbeker THGC | THC i VfL Bochum 1848 | 1: 8 | 2:17 | 48: 110 |
TC Moers-Asberg | Lintorfer TC 1972 | 2: 7 | 4:15 | 55: 101 | |
TC blå-hvit hall | TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz | 7: 2 | 14: 7 | 107: 93 | |
Fredag 9. juni 13.00 | TC WattExtra Bocholt | THC i VfL Bochum 1848 | 4: 5 | 9:13 | 95: 106 |
TC Moers-Asberg | TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz | 2: 7 | 4:14 | 42:89 | |
Großflottbeker THGC | TC blå-hvit hall | 3: 6 | 7:12 | 74:96 | |
Søn 11. juni kl. 11.00 | THC i VfL Bochum 1848 | TC Moers-Asberg | 6: 3 | 12: 7 | 77:59 |
TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz | TC WattExtra Bocholt | 3: 6 | 8:13 | 93: 103 | |
Lintorfer TC 1972 | Großflottbeker THGC | 7: 2 | 14: 5 | 96:67 |
2. Tennis Bundesliga kvinner sør
Avslutningsbord
team | Møter | Poeng | Fyrstikker | setninger | Spill | |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen | Sjette | 12: 0 | 45: 9 | 93:27 | 635: 367 |
2. | Ettlingen skiklubb | Sjette | 10: 2 | 35:19 | 77:42 | 597: 439 |
3. | TC Augsburg syv bord | Sjette | 8: 4 | 34:20 | 75:52 | 609: 481 |
4. plass | TC svart og hvit bous | Sjette | 6: 6 | 22:32 | 52:70 | 525: 592 |
5. | VfL Sindelfingen 1862 | Sjette | 4: 8 | 26:28 | 57:64 | 516: 552 |
Sjette | MTTC Iphitos München | Sjette | 2:10 | 20:34 | 48:72 | 485: 568 |
7. | TC hvitblå Würzburg | Sjette | 0:12 | 7:47 | 20:95 | 278: 646 |
Lagtropp
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Nuria Llagostera Vives |
2 | Anastassija Ivanovna Rodionova |
3 | Kyra Nagy |
4. plass | Zsófia Gubacsi |
5 | Eva Fislová |
Sjette | Giulia Casoni |
7. | Tatiana Priachin |
8. plass | Eva Martincová |
9 | Dominice Ripoll |
10 | Laura Sadria |
11 | Svenja Weidemann |
12. plass | |
13 | |
14. | |
15. | |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Alexandra-Anamaria Sere |
2 | Claudia Kuleszka |
3 | Vroni Hinterseer |
4. plass | Angela Werschel |
5 | Magdalena von Geyr |
Sjette | Janine Tiszolczy |
7. | Vanessa Kretsch |
8. plass | Katharina Kostadinov |
9 | Josefin Hjertquist |
10 | Ksenja Siderova |
11 | Iris Karabelas |
12. plass | Ines Buermeyer |
13 | Susanne Lösel |
14. | Irma Dittrich |
15. | Julia-Christina Landauer |
16 | Til Nguyen Huu |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Sandra Záhlavová |
2 | Andrea Hlaváčková |
3 | Jelena Chalova |
4. plass | Ioana Raluca Olaru |
5 | Antonia Tout |
Sjette | Ellen Linsenbolz |
7. | Mia Buric |
8. plass | Mirija Cuntz |
9 | Denise Höfer |
10 | Julia Biffar |
11 | Catrin dekk |
12. plass | Elba tips |
13 | Romina Wiegand |
14. | Katrin Mack |
15. | Nina Rastetter |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Jelena Kostanić Tošić |
2 | Sabine Klaschka |
3 | Ana Timotic |
4. plass | Carmen Klaschka |
5 | Veronika Raimrova |
Sjette | Michaela Vogel |
7. | Maja Mesanovic |
8. plass | Laura dell 'Angelo |
9 | Martina Ondrackova |
10 | Annabella Weigert |
11 | Caroline Nothnagel |
12. plass | Jeanette Krupka |
13 | Jennifer Klaschka |
14. | Sarah Kundinger |
15. | |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Kristina Barrois |
2 | Mandy Minella |
3 | Ana Vrljic |
4. plass | Delia Sescioreanu |
5 | Sarah Raab |
Sjette | Emanuelle Edon |
7. | Patrizia Mayr |
8. plass | Caroline Schneider |
9 | Davinia Lobbinger |
10 | Tanja Hirschauer |
11 | Martina Lautenschlager |
12. plass | Evelyne Widiger |
13 | Judith King |
14. | Antonie Steinmetz |
15. | Kristina Hiery |
16 | Sandra Spaniol |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Nicola Frankova |
2 | Zita Horanyi |
3 | Jennifer Schmidt |
4. plass | Franziska Götz |
5 | Irina Delitz |
Sjette | Kateřina Vaňková |
7. | Jana Macurová |
8. plass | Petra Raclavská |
9 | Katharina Heil |
10 | Andrea Marquard |
11 | Miriam Bley |
12. plass | Bianca Kolewe |
13 | Anna-Maria Götz |
14. | Julia Reuss |
15. | Helena Haiduck |
16 |
Punkt | Etternavn |
---|---|
1 | Kazjaryna Dsehalevich |
2 | Gabriela Velasco Andreu |
3 | Xin-Yun Han |
4. plass | Laura Bsoul |
5 | Miriam Steinhilber |
Sjette | Christina Fitz |
7. | Geraldine Donit |
8. plass | Eva Belbl |
9 | Iveta Vlaskova |
10 | Zina Bretzel |
11 | Julia Hesse |
12. plass | Nicole Steinhilber |
13 | Jasna Brnjakovic |
14. | Daniela Boog |
15. | Stella Olm |
16 |
Resultater
Spillfrie møter er ikke oppført.
Dato tid | Hjemmelag | Besøkende team | Fyrstikker | setninger | Spill |
---|---|---|---|---|---|
Man 1. mai 11:00 | BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen | TC svart og hvit bous | 9: 0 | 18: 1 | 113: 51 |
TC hvitblå Würzburg | TC Augsburg syv bord | 2: 7 | 5:15 | 59: 104 | |
VfL Sindelfingen 1862 | Ettlingen skiklubb | 3: 6 | 8:13 | 87: 100 | |
Søn 14. mai 11:00 | Ettlingen skiklubb | TC hvitblå Würzburg | 8: 1 | 16: 4 | 111: 45 |
MTTC Iphitos München | BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen | 1: 8 | 5:16 | 69: 112 | |
TC Augsburg syv bord | VfL Sindelfingen 1862 | 5: 4 | 13: 9 | 107: 71 | |
Søndag 21. mai kl.11.00 | TC svart og hvit bous | TC Augsburg syv bord | 3: 6 | 10:14 | 104: 123 |
BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen | TC hvitblå Würzburg | 9: 0 | 18: 0 | 109: 15 | |
MTTC Iphitos München | Ettlingen skiklubb | 4: 5 | 8:12 | 87: 103 | |
Søn 28. mai 11:00 | TC hvitblå Würzburg | TC svart og hvit bous | 2: 7 | 7:14 | 90: 114 |
BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen | Ettlingen skiklubb | 6: 3 | 12: 8 | 89:79 | |
VfL Sindelfingen 1862 | MTTC Iphitos München | 6: 3 | 12: 9 | 111: 105 | |
Man 5. juni 11:00 | TC svart og hvit bous | MTTC Iphitos München | 6: 3 | 14: 7 | 105: 80 |
TC hvitblå Würzburg | VfL Sindelfingen 1862 | 1: 8 | 2:16 | 35: 105 | |
TC Augsburg syv bord | BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen | 4: 5 | 9:13 | 94: 105 | |
Fredag 9. juni 13.00 | TC svart og hvit bous | VfL Sindelfingen 1862 | 5: 4 | 11: 8 | 98:83 |
MTTC Iphitos München | TC hvitblå Würzburg | 8: 1 | 16: 2 | 103: 34 | |
Ettlingen skiklubb | TC Augsburg syv bord | 5: 4 | 12: 8 | 101: 78 | |
Søn 11. juni kl. 11.00 | Ettlingen skiklubb | TC svart og hvit bous | 8: 1 | 16: 2 | 103: 53 |
VfL Sindelfingen 1862 | BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen | 1: 8 | 4:16 | 59: 107 | |
TC Augsburg syv bord | MTTC Iphitos München | 8: 1 | 16: 3 | 103: 41 |
Se også
weblenker
Individuelle bevis
- ↑ nuLiga - 2. BL Kvinne Nord-tabell og resultater
- ↑ nuLiga - 2. BL Kvinne Sør-tabell og resultater
- ↑ nuLiga teamportrett (Großflottbeker THGC)
- ↑ nuLiga teamportrett (Lintorfer TC 1972)
- ↑ nuLiga lagportrett (TC Blau-Weiß Dresden-Blasewitz)
- ↑ nuLiga lagportrett (TC Blau-Weiß Halle)
- ↑ nuLiga lagportrett (TC Moers-Asberg)
- ↑ nuLiga teamportrett (TC WattExtra Bocholt)
- ↑ nuLiga teamportrett (THC i VfL Bochum 1848)
- ↑ nuLiga - lagportrett (BASF TC Blau-Weiß Ludwigshafen)
- ↑ nuLiga - teamportrett (MTTC Iphitos Munich)
- ↑ nuLiga - lagportrett (Ski-Club Ettlingen)
- ↑ nuLiga - teamportrett (TC Augsburg-Siebentisch)
- ↑ nuLiga - teamportrett (TC Black and White Bous)
- ↑ nuLiga - teamportrett (TC Weiß-Blau Würzburg)
- ↑ nuLiga - lagportrett (VfL Sindelfingen 1862)